Made in Japan, Yamagata 1989 - 2021

Dziesięć filmów w programie kuratorskim Made in Japan, Yamagata 1989 - 2021 podąża ciekawą i inspirującą ścieżką przez historię jednego z najbardziej znanych festiwali filmowych w Azji. To pierwsza online edycja Międzynarodowego Festiwalu Filmów Dokumentalnych Yamagata, dostępna teraz również w Polsce.

Program, będący owocem współpracy DAFilms z YIDFF, zawiera filmowy zapis inauguracyjnego festiwalu w japońskim mieście Yamagata w 1989 roku (A Movie Capital) oraz dokument z 2021 roku o spowodowanym pandemią zamknięciu tradycyjnego sklepu z piklami, który co dwa lata staje się pamiętną i ważną przestrzenią społeczną dla mieszkańców Yamagata (Pickles and Komian Club). W międzyczasie będziecie mieli okazję odkryć osiem najbardziej wizjonerskich lub poruszających japońskich filmów dokumentalnych z ostatnich trzech dekad.

We współpracy z

  • YIDFF
  • AGJ

Wybrane filmy

Portal DAFilms.pl powstał w wyniku inicjatywy Doc Alliance, kreatywnej współpracy 7 europejskich festiwali kina dokumentalnego. Naszym celem jest przesuwać granice filmu dokumentalnego, wspierać jego różnorodność i promować wartościowe autorskie filmy.

Członkowie Doc Alliance

Czy chcesz regularnie otrzymywać newsletter z naszym filmowym programem?

Zapisując się na newsletter wyrażam zgodę na przesyłanie na podany adres e-mail informacji handlowych za pomocą środków komunikacji elektronicznej w rozumieniu ustawy z dnia 18 lipca 2002 roku o świadczeniu usług drogą elektroniczną (Dz.U.2017.1219 t.j.) na temat usług oferowanych przez Doc-Air Distribution s.r.o. przy ul. Ostrovní 126/30 z siedzibą w Pradze. Oświadczam, że zapoznałem(am) się z Zasadami przetwarzania danych osobowych, rozumiem i zgadzam się z ich brzmieniem, jednocześnie jestem świadomy(a) swoich praw,w tym prawa do sprzeciwu wobec technik stosowanych w marketingu bezpośrednim.

Poslat svému Junioru

Zavřít