Jakie rodzaje filmów znajdę na DAF?
Starannie wybieramy najlepsze filmy dokumentalne, zarówno te najnowsze jak i te cieszące się popularnością od wielu lat, nakręcone przez znanych filmowców oraz debiutujących twórców.
Co wyróżnia DAFilms?
DAFilms to możliwość legalnego oglądania legalnie najlepszych filmów dokumentalnych wyprodukowanych zarówno w Europie jak i na całym świecie. Za wybór filmów odpowiadają zarówno kuratorzy portalu DAFilms jak i dramaturdzy z siedmiu znanych, europejskich festiwali filmów dokumentalnych zrzeszonych w ramach Doc Alliance: CPH:DOX (Dania), Doclisboa (Portugalia), Docs Against Gravity FF (Polska), DOK Leipzig (Niemcy), FIDMarseille (Francja), MFDF Jihlava (Czechy), Visions du Réel (Szwajcaria). Żaden inny portal VoD nie zaproponuje swoim klientom bardziej kompleksowego przeglądu współczesnej kinematografii dokumentalnej, którą wyróżnia nacisk na charakterystyczne zacięcie autorskie, poruszanie najistotniejszych tematów społecznych oraz niezwykłą estetykę artystyczną.
Ile zapłacę za filmy na DAFilms?
Najbardziej korzystnym cenowo rozwiązaniem jest wykupienie subskrypcji. Miesięczny koszt miesięczny to 135 CZK, natomiast subskrypcja roczna kosztuje 1350 CZK. W przypadku zakupu subskrypcji na rok, otrzymasz możliwość oglądania filmów przez dwa miesiące za darmo. Subskrypcja jest odnawiania automatycznie co miesiąc/co rok. Można ją anulować za pośrednictwem profilu użytkownika. Osoba, która wykupi subskrypcję, otrzyma dostęp do całego katalogu udostępnionego w danym regionie i będzie mogła oglądać ponad 1 900 filmów. Filmy można również pobierać, ale za dodatkową opłatą. Za pobranie filmu, który trwa do 30 minut, należy zapłacić 50 CZK, natomiast w przypadku filmów dłuższych niż 30 minut – 100 CZK. Osoby, które wykupią subskrypcję, otrzymają korzystniejszą ofertę cenową na pobieranie filmów. Za pobranie filmu o długości do 30 minut – jedynie 25 CZK, natomiast w przypadku dłuższych filmów– 75 CZK.
Czy muszę wykupić subskrypcję, żeby móc oglądać filmy?
Kompletny katalog (ponad 1 900 filmów) jest dostępny wyłącznie dla osób, które wykupiły subskrypcję. Jeśli wyłącznie zarejestrujesz się jako użytkownik, otrzymasz dostęp do bardzo ograniczonej oferty, która składa się głównie z filmów studenckich. Jedynie po rejestracji można oglądać filmy, które są oferowane bezpłatnie.
Czy mogę oglądać filmy bezpłatnie?
Tak, zarejestrowani użytkownicy otrzymują dostęp do ograniczonego katalogu, który składa się głównie z filmów studenckich. Osoby, które dokonają rejestracji, mogą również korzystać z takich funkcji jak „Udostępnij i oglądaj bezpłatnie”. Po rejestracji bądź logowaniu, możesz jeden wybrany film obejrzeć bezpłatnie, jeśli udostępnisz nasz portal na swoim profilu w sieciach społecznościowych.
Co oznacza „Udostępnij i oglądaj bezpłatnie”?
Zarejestrowani użytkownicy mogą skorzystać z funkcji „Udostępnij i oglądaj bezpłatnie”. Po rejestracji bądź logowaniu, możesz jeden wybrany film obejrzeć bezpłatnie, jeśli udostępnisz nasz portal na swoim profilu w sieciach społecznościowych.
Jak mogę się zarejestrować?
Wypełnij prosty formularz lub zarejestruj się za pośrednictwem swojego konta na portalu Facebook lub Twitter.
Czym się różni odtwarzanie filmu od jego pobierania?
Odtwarzać film można bezpośrednio online w przeglądarce, natomiast pobrany film możesz zapamiętać na swoim komputerze i oglądać bez konieczności podłączenia do Internetu.
Jak mogę odtworzyć lub pobrać film?
Klikając na przycisk „Subskrybuj”, pojawi się prośba o rejestrację i wybór subskrypcji (można wybrać opcję najbardziej dostosowaną do swoich potrzeb). Osoba, która zdecyduje się na subskrypcję, otrzyma dostęp do całego katalogu udostępnionego w danym regionie (ponad 1 900 filmów). Wszystkie filmy można odtwarzać bezpośrednio w przeglądarce bez żadnych ograniczeń. Klikając na przycisk „Pobierz film”, pojawi się prośba o rejestrację i płatność. Po uregulowaniu opłaty użytkownik zostanie przekierowany ponownie na stronę filmu, a film będzie gotowy do pobrania. Równocześnie na email użytkownika zostanie przesłany link do filmu.
Jakie wymogi należy spełnić, by móc odtwarzać filmy?
Po wykupieniu subskrypcji można natychmiast zacząć oglądać film bezpośrednio w swojej przeglądarce. Nie jest wymagane żadne specjalne oprogramowanie ani sprzęt komputerowy – jeśli uda się odtworzyć fragment filmu (zwiastun), oznacza to, że nie wystąpią problemy z odtworzeniem całego filmu. Wszystkie filmy można również oglądać na urządzeniach mobilnych (smartfony, tablety itp.). Aby odtworzyć pobrany film, wystarczy zwykły program do odtwarzania na komputerze.
Jakie łącze internetowe jest niezbędne do odtwarzania filmu?
Aby móc odtwarzać film na komputerze lub tablecie, należy podłączyć urządzenie do Internetu. Aby móc oglądać film w najlepszej jakości (1080p), należy być podłączony na jak najszybszej sieci i przełączyć jakość w odtwarzaczu na funkcję HD.
Jak mogę zapłacić za subskrypcję?
Płatność należy uregulować za pośrednictwem bramki płatniczej. Można skorzystać z karty płatniczej lub usługi PayPal.
Czy do zapłacenia za subskrypcję można wykorzystać swój kredyt?
Jeśli na swoim koncie masz wykupiony kredyt, można go wymienić na subskrypcję odpowiednio do wysokości posiadanego kredytu.
Czy mogę korzystać z subskrypcji będąc w podróży?
Tak, portal DAFilms jest dostępny na całym świecie. Należy jednak pamiętać, że w przypadku niektórych filmów z katalogu występują ograniczenia terytorialne. Może się więc zdarzyć, że w różnych krajach będą dostępne różne oferty z filmami. Te ograniczenia dotyczą jednak maks. 10% katalogu. Oferta katalogowa jest zależna od tego, w którym kraju została wykupiona subskrypcja DAFilms.
Czy mogę podarować komuś subskrypcję?
Tak. Po zakupie subskrypcji na prezent, otrzymasz unikatowy kod, który obdarowana osoba może wykorzystać zamiast zapłacenia. Subskrypcję możesz wysłać komuś na adres email, zacznie obowiązywać dopiero od momentu wykorzystania kodu.
Jak mogę anulować subskrypcję?
Subskrypcję można anulować na swoim koncie PayPal (jeśli ta usługa została już wykupiona), albo klikając na swoje nazwisko w górnym menu w profilu użytkownika, a następnie klikając na zakładkę „Subskrypcja”, gdzie przy opcji subskrypcji znajduje się pole „Anuluj automatyczne odnawianie".
Czy mogę oglądać filmy w jakości HD?
Tak. Filmy przygotowujemy również w jakości HD. Można pobrać również kilka filmów w jakości Full HD. Firma DAFilms zawsze przygotowuje filmy w formatach odpowiadających jakości źródła dostarczonego przez autorów poszczególnych dzieł.
Czy mogę pobrać filmy na swój komputer?
Tak. Klikając na przycisk „Pobierz film”, pojawi się prośba o rejestrację i płatność. Po uregulowaniu opłaty użytkownik zostanie przekierowany ponownie na stronę filmu, a film będzie gotowy do pobrania. Równocześnie na email użytkownika zostanie przesłany link do filmu.
Jak mogę sprawdzić, w jakiej wersji językowej jest film oraz napisy?
W profilu każdego filmu znajduje się informacja dot. wersji językowej oraz napisów. Można skorzystać z opcji filtrowania i wyszukiwać filmy według wersji językowej oraz napisów - za pośrednictwem opcji Wyszukiwanie zaawansowane
Do kogo mogę się zwrócić w razie wystąpienia problemów technicznych?
W razie problemów technicznych należy skontaktować się z naszym wsparciem klienta pod adresem: support@dafilms.com, ewentualnie pod numerem +420 777 613 094.

Portal DAFilms.pl powstał w wyniku inicjatywy Doc Alliance, kreatywnej współpracy 7 europejskich festiwali kina dokumentalnego. Naszym celem jest przesuwać granice filmu dokumentalnego, wspierać jego różnorodność i promować wartościowe autorskie filmy.

Członkowie Doc Alliance

Chcesz regularnie otrzymywać newsletter z naszym filmowym programem?

Zapisując się na newsletter wyrażam zgodę na przesyłanie na podany adres e-mail informacji handlowych za pomocą środków komunikacji elektronicznej w rozumieniu ustawy z dnia 18 lipca 2002 roku o świadczeniu usług drogą elektroniczną (Dz.U.2017.1219 t.j.) na temat usług oferowanych przez Doc-Air, z.s. przy ul. Vodičkova 36 z siedzibą w Pradze. Oświadczam, że zapoznałem(am) się z Zasadami przetwarzania danych osobowych, rozumiem i zgadzam się z ich brzmieniem, jednocześnie jestem świadomy(a) swoich praw,w tym prawa do sprzeciwu wobec technik stosowanych w marketingu bezpośrednim.