Jakie rodzaje filmów znajdę na DAF?
Starannie wybieramy najlepsze filmy dokumentalne, zarówno te najnowsze jak i te od lat cieszące się niesłabnącą popularnością, nakręcone przez znanych filmowców czy debiutujących twórców i wschodzące gwiazdy kina dokumentalnego.
Co wyróżnia DAFilms?
DAFilms to możliwość oglądania legalnie najlepszych filmów dokumentalnych wyprodukowanych zarówno w Europie jak i na całym świecie. Za wybór filmów odpowiadają zarówno kuratorzy portalu DAFilms jak i selekcjonerzy z siedmiu znaczących europejskich festiwali filmów dokumentalnych, zrzeszonych w ramach Doc Alliance: CPH:DOX (Dania), Doclisboa (Portugalia), Millenium Docs Against Gravity (Polska), DOK Leipzig (Niemcy), FIDMarseille (Francja), MFDF Jihlava (Czechy), Visions du Réel (Szwajcaria). Dzięki temu możemy na bieżąco aktualizować nasz katalog o nowe filmy i prezentować kompleksowy przegląd współczesnego kina dokumentalnego, który wyróżnia nacisk na filmy autorskie, poruszające najistotniejsze tematy społeczne oraz dokumenty wyróżniające się ze względu na stronę formalną.
Ile zapłacę za filmy na DAFilms?
Najbardziej korzystnym cenowo rozwiązaniem jest wykupienie subskrypcji. Miesięczny koszt miesięczny to 6 euro (ok. 25zł), natomiast subskrypcja roczna wynosi 60 euro. W przypadku zakupu subskrypcji rocznej, użytkownik otrzyma więc możliwość oglądania filmów przez dwa miesiące za darmo. Subskrypcja jest odnawiania automatycznie co miesiąc/co rok. Można ją anulować w łatwy sposób w ustawieniach profilu użytkownika. Osoba, która wykupi subskrypcję, otrzyma dostęp do całego katalogu udostępnionego w danym regionie, który zawiera ponad 2000 dokumentów. Filmy można również pobierać, ale za dodatkową opłatą. Za pobranie filmu, który trwa do 30 minut, należy zapłacić 2 euro, natomiast w przypadku filmów dłuższych niż 30 minut – 4 euro. Osoby, które wykupią subskrypcję, otrzymają korzystniejszą ofertę cenową na pobieranie filmów. Za pobranie filmu o długości do 30 minut – jedynie 1 euro, natomiast w przypadku dłuższych filmów – 3 euro.
Czy mogę oglądać filmy bezpłatnie?
Tak, zarejestrowani użytkownicy otrzymują dostęp do ograniczonego katalogu, który składa się głównie z filmów studenckich. Osoby, które dokonają rejestracji, mogą również korzystać z takich funkcji jak „Udostępnij i oglądaj za darmo”. Po rejestracji bądź logowaniu, możesz jeden wybrany film obejrzeć bezpłatnie, jeśli udostępnisz profil wybranego filmu z naszego portalu na swoim profilu w sieciach społecznościowych.
Czy muszę wykupić subskrypcję, żeby móc oglądać filmy?
Kompletny katalog (ponad 2000 filmów) jest dostępny wyłącznie dla osób, które wykupiły subskrypcję. Jeśli wyłącznie zarejestrujesz się jako użytkownik, ale nie wykupisz subskrypcji, otrzymasz dostęp do ograniczonej oferty, która składa się głównie z filmów studenckich. Jedynie po rejestracji można oglądać filmy, które są oferowane bezpłatnie.
Czy w ramach subskrypcji mam dostęp do wszystkich filmów?
W ramach miesięcznej lub rocznej subskrypcji masz dostęp niemal do wszystkich tytułów z katalogu. Jednak niekiedy, ze względu na ograniczenia licencyjne, niektóre tytuły mogą być dostępne tylko na 48 godzin za jednorazową opłatą. Jest jednak duża szansa, że za kilka miesięcy staną się dostępne także dla subskrybentów.
Co oznacza „Udostępnij i oglądaj za darmo”?
Zarejestrowani użytkownicy mogą skorzystać z funkcji „Udostępnij i oglądaj za darmo”. Po rejestracji bądź logowaniu, możesz jeden wybrany film obejrzeć bezpłatnie, jeśli udostępnisz profil filmu z naszego portalu na swoim profilu w sieciach społecznościowych.
Jak mogę się zarejestrować?
Wypełnij prosty formularz lub zarejestruj się za pośrednictwem swojego konta na portalu Facebook lub Twitter.
Czym się różni odtwarzanie filmu od jego pobierania?
Odtwarzać film można bezpośrednio online w przeglądarce, natomiast film przeznaczony do pobrania możesz ściągnąć na swój komputer i oglądać bez konieczności podłączenia do Internetu.
Jak mogę odtworzyć lub pobrać film?
Osoba, która zdecyduje się na subskrypcję, otrzyma dostęp do całego katalogu udostępnionego w danym regionie (ponad 2000 filmów). Wszystkie filmy można odtwarzać bezpośrednio w przeglądarce bez żadnych ograniczeń. Klikając na przycisk „Pobierz”, pojawi się prośba o rejestrację i płatność. Po uregulowaniu opłaty użytkownik zostanie przekierowany ponownie na stronę filmu, a film będzie gotowy do pobrania. Równocześnie na e-mail użytkownika zostanie przesłany link do filmu.
Jakie wymogi należy spełnić, by móc odtwarzać filmy?
Po wykupieniu subskrypcji można natychmiast zacząć oglądać film bezpośrednio w swojej przeglądarce. Nie jest wymagane żadne specjalne oprogramowanie ani sprzęt komputerowy – jeśli uda się odtworzyć fragment filmu (zwiastun), oznacza to, że nie wystąpią problemy z odtworzeniem całego filmu. Wszystkie filmy można również oglądać na urządzeniach mobilnych (smartfony, tablety itp.). Aby odtworzyć pobrany film, wystarczy zwykły program do odtwarzania na komputerze.
Jakie łącze internetowe jest niezbędne do odtwarzania filmu?
Aby móc odtwarzać film na komputerze lub tablecie, należy podłączyć urządzenie do Internetu. Aby móc oglądać film w najlepszej jakości (1080p), należy podłączyć sprzęt do jak najszybszej sieci i przełączyć jakość w odtwarzaczu na funkcję HD.
Jak mogę zapłacić za subskrypcję?
Płatność należy uregulować za pośrednictwem bramki płatniczej. Można skorzystać z karty płatniczej lub usługi PayPal.
Czy do zapłacenia za subskrypcję można wykorzystać wirtualny kredyt?
Jeśli na twoim koncie został ci przydzielony wirtualny kredyt, można go wymienić na subskrypcję odpowiednio do wysokości posiadanego kredytu.
Czy mogę korzystać z subskrypcji będąc w podróży?
Tak, portal DAFilms jest dostępny na całym świecie. Należy jednak pamiętać, że w przypadku niektórych filmów z katalogu występują ograniczenia terytorialne. Może się więc zdarzyć, że w różnych krajach będą dostępne różne oferty z filmami. Te ograniczenia dotyczą jednak maks. 10% katalogu. Oferta katalogowa jest zależna od tego, w którym kraju została wykupiona subskrypcja DAFilms.
Czy mogę podarować komuś subskrypcję?
Tak. Po zakupie subskrypcji na prezent, otrzymasz unikatowy kod, który obdarowana osoba może wykorzystać zamiast płacenia. Subskrypcję możesz wysłać obdarowywanej osobie na adres e-mail, zacznie obowiązywać dopiero od momentu wykorzystania kodu.
Jak mogę anulować subskrypcję?
Subskrypcję można anulować na swoim koncie PayPal (jeśli ta usługa została już wykupiona) albo klikając na swoje nazwisko w górnym menu w profilu użytkownika, a następnie klikając na zakładkę „Subskrypcja”, gdzie przy opcji subskrypcji znajduje się pole „Anuluj automatyczne odnawianie".
Czy mogę oglądać filmy w jakości HD?
Tak. Filmy przygotowujemy również w jakości HD. Można pobrać również wybrane tytuły w jakości Full HD. Portal DAFilms zawsze przygotowuje filmy w formatach odpowiadających jakości źródła dostarczonego przez autorów poszczególnych dzieł.
Czy mogę pobrać filmy na swój komputer?
Tak. Klikając na przycisk „Pobierz”, pojawi się prośba o rejestrację i płatność. Po uregulowaniu opłaty użytkownik zostanie przekierowany ponownie na stronę filmu, a film będzie gotowy do pobrania. Równocześnie na e-mail użytkownika zostanie przesłany link do filmu.
Jak mogę sprawdzić, w jakiej wersji językowej jest film oraz napisy?
W profilu każdego filmu znajduje się informacja dotycząca wersji językowej oraz napisów. Można skorzystać z opcji filtrowania i wyszukiwać filmy według wersji językowej oraz napisów - za pośrednictwem opcji Wyszukiwanie zaawansowane
Do kogo mogę się zwrócić w razie wystąpienia problemów technicznych?
W razie problemów technicznych należy skontaktować się z naszym wsparciem klienta pod adresem: support@dafilms.com, ewentualnie pod numerem +420 777 613 094.

Portal DAFilms.pl powstał w wyniku inicjatywy Doc Alliance, kreatywnej współpracy 7 europejskich festiwali kina dokumentalnego. Naszym celem jest przesuwać granice filmu dokumentalnego, wspierać jego różnorodność i promować wartościowe autorskie filmy.

Członkowie Doc Alliance

Czy chcesz regularnie otrzymywać newsletter z naszym filmowym programem?

Zapisując się na newsletter wyrażam zgodę na przesyłanie na podany adres e-mail informacji handlowych za pomocą środków komunikacji elektronicznej w rozumieniu ustawy z dnia 18 lipca 2002 roku o świadczeniu usług drogą elektroniczną (Dz.U.2017.1219 t.j.) na temat usług oferowanych przez Doc-Air, z.s. przy ul. Ostrovní 126/30 z siedzibą w Pradze. Oświadczam, że zapoznałem(am) się z Zasadami przetwarzania danych osobowych, rozumiem i zgadzam się z ich brzmieniem, jednocześnie jestem świadomy(a) swoich praw,w tym prawa do sprzeciwu wobec technik stosowanych w marketingu bezpośrednim.