O Alliance


DOC ALLIANCE - Nowa szansa dla pełnometrażowych dokumentów

Projekt Doc Alliance powstał jako efekt twórczej współpracy 7 kluczowych europejskich festiwali filmów dokumentalnych: CPH:DOX Copenhagen, Doclisboa, Docs Against Gravity FF, DOK Leipzig, FID Marseille, Jihlava IDFF, Visions du Réel Nyon.

Celem inicjatywy Doc Alliance jest wspieranie różnorodności filmów dokumentalnych oraz szerzenie wśród widzów wiedzy o fascynujących możliwościach tego gatunku, który częstokroć wciąga bardziej niż świat fikcji. Doc Alliance to dynamiczna platforma, oferująca twórcom i producentom alternatywny obieg dla filmów, którym często trudno jest przebić się na rynku. Doc Alliance pragnie pomagać autorskim obrazom dokumentalnym docierać do jak najszerszej publiczności, zwłaszcza zaś – w sposób systematyczny wspierać ich dystrybucję na rynkach festiwalowych oraz własnej platformie internetowej DAFilms.com.


Działalność DOC ALLIANCE:

Doc Alliance Selection - Do zespołu DOC ALLIANCE dołączył w tym roku szósty partner, FID Marseille. Wprowadzono również nowe zasady wyboru filmów, które będą prezentowane na festiwalach Visions du Réel, Planete Doc Film Festival Warsaw, FID Marseille, DOK Leipzig, MFDF Jihlava i CPH:DOX Copenhagen – każde państwo członkowskie zaproponowało jednego krytyka filmowego i jeden film. Krytycy spośród sześciu filmów nominują trzy, które zostaną pokazane na wszystkich sześciu festiwalach i wezmą udział w konkursie o nagrodę Doc Alliance Award, która zostanie przyznana pod koniec roku.


DAFilms.com to internetowy portal dystrybucyjny inicjatywy Doc Alliance. Portal działa na zasadzie Video on Demand i aktualnie oferuje stały dostęp do ponad 1000 filmów dokumentalnych i eksperymentalnych. Widzowie i zawodowi filmowcy z całego świata mogą w sposób legalny, za niewielką opłatą, oglądać na DAFilms.com wszystkie filmy bezpośrednio na własnym komputerze lub ściągać je w formacie AVI i DVD.
DAFilms.com oferuje szeroki wybór współczesnych filmów dokumentalnych z całego świata, ze szczególnym uwzględnieniem kinematografii europejskiej. Oprócz ważnych obrazów współczesnych udostępnia również kluczowe dzieła dokumentalne przeszłości, przez co spełnia także funkcję archiwum filmowego. Przy czym DAFilms.com otwiera swe podwoje zarówno dla uznanych mistrzów dokumentu, takich jak Ulrich Seidl, Jørgen Leth, Peter Mettler czy Helena Třeštíková, jak i dla obrazów nowych talentów, czy studentów wydziałów filmowych. Oferta portalu DAFilms.com co miesiąc poszerza się o około dwadzieścia nowych tytułów, wybieranych przez 6 partnerskich festiwali, uczestniczących w projekcie Doc Alliance. Filmy podlegają dokładnej selekcji dramaturgicznej, z naciskiem na ich wartość społeczną i estetyczną oraz oryginalność. Platforma jest jednocześnie otwarta na wszelkie filmowe innowacje, postępowe czy prowokujące dokumenty, które pobudzają twórców i widzów do otwartego dialogu. Twórcy filmowi, producenci, dystrybutorzy i studenci mogą zarejestrować swoje filmy na DAFilms.com, dając im szansę zaistnieć w tej wyjątkowej przestrzeni dystrybucyjnej.
Więcej w sekcji ZGŁOSZENIE FILMU.

Ponadto portal bezpośrednio wspiera twórców filmowych przeznaczając dla nich 60% opłat za oglądanie filmów.


CONTACT

Doc Alliance Films
Vodičkova 36
110 00 Prague 1
Czech Republic

Tel: +420 602 212 545
Email: info@dafilms.com

Nina Numankadić
CEO
GSM: +420 606 613 058
nina@dafilms.com


Marek Hovorka
CEO
marek@dafilms.com


Diana Tabakov
Executive Director, Project Manager Asia
GSM: +420 604 214 295
tabakov@dafilms.com


Barbora Langmajerová
Project Coordinator
GSM: +420 721 250 088
barbora@dafilms.com


Martin Černý
Public Relations and Marketing
GSM: +420 776 344 529
media@dafilms.com


Veronika Lišková
Project Manager Czech Republic, Dafilms.cz
GSM: +420 777 169 680
veronika@dafilms.com


Dorota Zacharova
Project Manager Slovakia, Dafilms.sk
GSM: +421 905 890 939
dorota@dafilms.com


Alexandra Gojdicová
Public Relations Slovakia, Dafilms.sk
sasa@dafilms.com


Mikolaj Goralik
Project Manager Poland, Dafilms.pl
mikolaj@dafilms.com


Kristýna Balaban
Project Manager US, Dafilms.com
GSM: +420 777 187 285
kristyna@dafilms.com


Natalie Ostrouchová
International Relations
GSM: +420 724 069 546
natalie@dafilms.com


Martin Vančát
Graphic Design
GSM: +420 777 667 307
martin@dafilms.com


Adéla Kramaříková
Financial Manager
GSM: +420 724 970 411
ucetni@dafilms.com

Portal DAFilms.pl powstał w wyniku inicjatywy Doc Alliance, kreatywnej współpracy 7 europejskich festiwali kina dokumentalnego. Naszym celem jest przesuwać granice filmu dokumentalnego, wspierać jego różnorodność i promować wartościowe autorskie filmy.

Członkowie Doc Alliance

Chcesz regularnie otrzymywać newsletter z naszym filmowym programem?

Zapisując się na newsletter wyrażam zgodę na przesyłanie na podany adres e-mail informacji handlowych za pomocą środków komunikacji elektronicznej w rozumieniu ustawy z dnia 18 lipca 2002 roku o świadczeniu usług drogą elektroniczną (Dz.U.2017.1219 t.j.) na temat usług oferowanych przez Doc-Air, z.s. przy ul. Vodičkova 36 z siedzibą w Pradze. Oświadczam, że zapoznałem(am) się z Zasadami przetwarzania danych osobowych, rozumiem i zgadzam się z ich brzmieniem, jednocześnie jestem świadomy(a) swoich praw,w tym prawa do sprzeciwu wobec technik stosowanych w marketingu bezpośrednim.