O nas


DAFilms.pl

Jesteśmy portalem VOD specjalizującym się w autorskim kinie dokumentalnym. Działamy od 15 lat pod domeną DAFilms.com, a od stycznia 2020 roku przygotowaliśmy polskojęzyczną wersję strony, która posiada także osobny kuratorski program stworzony z myślą o polskich widzach. Zawiera on więcej polskich dokumentów, a także sukcesywnie powiększaną kolekcję światowych dokumentów z polskimi napisami. Oferta DAFilms.pl uzupełnia więc katalog główny DAFilms International, zawierający ponad 2000 tytułów z angielskimi napisami i dostępny w ramach tej samej subskrypcji.


Co oznacza DAFilms?

Idea Doc Alliance powstała w 2005 roku jako efekt twórczej współpracy 7 kluczowych europejskich festiwali filmów dokumentalnych: CPH:DOX Copenhagen, Doclisboa, Millenium Docs Against Gravity, DOK Leipzig, FID Marseille, MFDFJihlava, Visions du Réel Nyon. Głównym projektem w ramach partnerstwa Doc Alliance jest portal VOD DAFilms. Współpraca z selekcjonerami z wszystkich siedmiu festiwali pomaga stworzyć unikalny katalog oraz zadbać o jego różnorodność i oryginalność.


Co znajdziecie w naszej ofercie?

Przygotowana przez naszych kuratorów oferta jest aktualizowana regularnie o festiwalowe nowości oraz powiększający się katalog klasyki polskiego i światowego dokumentu. Większość tytułów prezentowanych na stronie DAFilms.pl dostępnych jest w polskiej wersji językowej, jednak aby utrzymać niezbędną różnorodność i jak najszybciej umożliwić naszym widzom dostęp do głośnych i nagradzanych dokumentów, część filmów oferujemy w wersji oryginalnej z angielskimi napisami. Co tydzień prezentujemy inny film tygodnia, starając się zwrócić uwagę widzów na szczególnie interesujące tytuły, co dwa tygodnie zmienia się nasz program kuratorski, zawierający dokumenty skoncentrowane wokół jednego tematu bądź sylwetki filmowca. Raz w miesiącu przedstawiamy też retrospektywę twórczości dwóch wybranych reżyserów. Wyszukiwanie filmów ułatwiają kolekcje oraz inne rekomendacje pojawiające się na stronie głównej.


Jak to działa?

Działamy na zasadzie Video on Demand (VOD). Zarejestrowanie się na naszej stronie i wykupienie miesięcznej bądź rocznej subskrypcji umożliwia nieograniczony dostęp online do filmów z naszego katalogu. Większość dostępna jest do legalnego streamingu, wybrane tytuły można także pobrać do prywatnego użytku.


KONTAKT

Doc Alliance Films
Ostrovní 126/30
110 00 Prague 1
Czech Republic

Tel.: +420 777 613 094
E-mail: info@dafilms.com

Users support
info@dafilms.com


Mikołaj Góralik
Project Manager Poland, DAFilms.pl
mikolaj@dafilms.com


Nina Numankadić
CEO
Tel.: +420 606 613 058
nina@dafilms.com


Marek Hovorka
CEO
marek@dafilms.com


Diana Tabakov
Executive Director
Acquisitions Czechia, Asia
GSM: +420 604 214 295
tabakov@dafilms.com


Viktor Koreň
Project Coordinator
GSM: +420 723 829 230
viktor@dafilms.com


Martin Černý
Public Relations and Marketing
GSM: +420 792 360 795
media@dafilms.com


Tomáš Potočný
Technical Coordinator
GSM: +420 731 418 734
tomas@dafilms.com

Portal DAFilms.pl powstał w wyniku inicjatywy Doc Alliance, kreatywnej współpracy 7 europejskich festiwali kina dokumentalnego. Naszym celem jest przesuwać granice filmu dokumentalnego, wspierać jego różnorodność i promować wartościowe autorskie filmy.

Członkowie Doc Alliance

Czy chcesz regularnie otrzymywać newsletter z naszym filmowym programem?

Zapisując się na newsletter wyrażam zgodę na przesyłanie na podany adres e-mail informacji handlowych za pomocą środków komunikacji elektronicznej w rozumieniu ustawy z dnia 18 lipca 2002 roku o świadczeniu usług drogą elektroniczną (Dz.U.2017.1219 t.j.) na temat usług oferowanych przez Doc-Air Distribution s.r.o. przy ul. Ostrovní 126/30 z siedzibą w Pradze. Oświadczam, że zapoznałem(am) się z Zasadami przetwarzania danych osobowych, rozumiem i zgadzam się z ich brzmieniem, jednocześnie jestem świadomy(a) swoich praw,w tym prawa do sprzeciwu wobec technik stosowanych w marketingu bezpośrednim.

Poslat svému Junioru

Zavřít