Festival Focus: BAFICI

Połączyliśmy siły z selekcjonerami BAFICI – Międzynarodowego Festiwalu Kina Niezależnego w Buenos Aires, przygotowując razem specjalny przegląd tej prestiżowej imprezy. Skoncentrowany został zarówno na aktualnych dokumentach z tego roku, jak i filmach nagradzanych w ostatnich latach. Tegoroczna edycja argentyńskiego festiwalu została anulowana, ale nasz online program pozwala pozostać na bieżąco z panoramą kina Ameryki Południowej.

Prezentujemy 17 pełnometrażowych dokumentów, podpisanych nazwiskiem zarówno uznanych latynoamerykańskich filmowców, takich jak Néstor Frenkel, María Álvarez, Sergio Wolf, and Luis Hitoshi Diaz, ale także zrealizowanych przez twórców znanych w swoim środowisku, którzy nie przebili się jeszcze na europejski rynek filmowy. Festiwale to inkubatory twórczych talentów. Jesteśmy w szczególnym momencie, gdy cały filmowy przemysł zatrzymał się na chwilę, ale wciąż możemy wspierać twórców jako widzowie bądź dystrybutorzy. Choć zaplanowany na kwiecień 2020 roku festiwal BAFICI nie odbył się, chcemy podtrzymać jego ciągłość, stawiając na wybór filmów z trzech konkursów: międzynarodowego, latynoamerykańskiego oraz argentyńskiego pokazywanych w latach 2016-2020.

Ten program kuratorski posiada tylko angielskie napisy.

Wybrane filmy

Portal DAFilms.pl powstał w wyniku inicjatywy Doc Alliance, kreatywnej współpracy 7 europejskich festiwali kina dokumentalnego. Naszym celem jest przesuwać granice filmu dokumentalnego, wspierać jego różnorodność i promować wartościowe autorskie filmy.

Członkowie Doc Alliance

Czy chcesz regularnie otrzymywać newsletter z naszym filmowym programem?

Zapisując się na newsletter wyrażam zgodę na przesyłanie na podany adres e-mail informacji handlowych za pomocą środków komunikacji elektronicznej w rozumieniu ustawy z dnia 18 lipca 2002 roku o świadczeniu usług drogą elektroniczną (Dz.U.2017.1219 t.j.) na temat usług oferowanych przez Doc-Air Distribution s.r.o. przy ul. Ostrovní 126/30 z siedzibą w Pradze. Oświadczam, że zapoznałem(am) się z Zasadami przetwarzania danych osobowych, rozumiem i zgadzam się z ich brzmieniem, jednocześnie jestem świadomy(a) swoich praw,w tym prawa do sprzeciwu wobec technik stosowanych w marketingu bezpośrednim.

Poslat svému Junioru

Zavřít