Lato z Agnès Vardą

Tego lata chcemy znaleźć czas, aby powrócić i odkryć na nowo kino jednej z największych dokumentalistek wszech czasów - Agnès Vardy (1928-2019).

Agnès Varda nazywana jest "babcią Nowej Fali", co jest określeniem trafnym, ale mylącym, ponieważ była w tym samym wieku lub nawet młodsza niż większość czołowych członków tego ruchu.

Pod wieloma względami Varda była pierwsza, reżyserując swój olśniewająco oryginalny debiut La Pointe Courte w wieku zaledwie 26 lat. Tym samym stworzyła wytyczne dla ruchu, którego zasady i dogmaty w późniejszych latach z radością obalała. W charakterystyczny dla siebie sposób, w ciągu ponad 60-letniej kariery Varda odnajdywała się pomiędzy pełnym metrażem a krótkimi formami, fabułą a dokumentem, wielkimi projektami i kameralnymi filmami.

Zanurzenie się w twórczości Vardy to idealny sposób na zwieńczenie tego lata. Na pewno każdy z widzów natknie się na coś, co zostanie z nim na długo.

Wybrane filmy

Portal DAFilms.pl powstał w wyniku inicjatywy Doc Alliance, kreatywnej współpracy 7 europejskich festiwali kina dokumentalnego. Naszym celem jest przesuwać granice filmu dokumentalnego, wspierać jego różnorodność i promować wartościowe autorskie filmy.

Członkowie Doc Alliance

Czy chcesz regularnie otrzymywać newsletter z naszym filmowym programem?

Zapisując się na newsletter wyrażam zgodę na przesyłanie na podany adres e-mail informacji handlowych za pomocą środków komunikacji elektronicznej w rozumieniu ustawy z dnia 18 lipca 2002 roku o świadczeniu usług drogą elektroniczną (Dz.U.2017.1219 t.j.) na temat usług oferowanych przez Doc-Air Distribution s.r.o. przy ul. Ostrovní 126/30 z siedzibą w Pradze. Oświadczam, że zapoznałem(am) się z Zasadami przetwarzania danych osobowych, rozumiem i zgadzam się z ich brzmieniem, jednocześnie jestem świadomy(a) swoich praw,w tym prawa do sprzeciwu wobec technik stosowanych w marketingu bezpośrednim.

Poslat svému Junioru

Zavřít