FIDMarseille: W przystani kina

Każdego roku Marsylia ożywa dzięki słynnemu międzynarodowemu festiwalowi filmowemu FIDMarseille, wydarzeniu, które odbywa się w sercu jednego z najbardziej tętniących życiem portów na świecie.

Festiwal, podobnie jak sama Marsylia, jest miejscem bardzo różnorodnym. Zdążył się już dwukrotnie odbyć w czasie pandemii, uparcie podejmując się realizacji swojej misji promowania wschodzących talentów kina dokumentalnego, nawet w obliczu wydarzeń, które zmusiły wiele wydarzeń kulturalnych do rezygnacji. Świętujemy to, skupiając się na 10 kobietach-filmowcach, których dzieła były prezentowane podczas poprzednich edycji festiwalu.

Oglądając filmy z tej selekcji, zagłębisz się w krajobraz kina non-fiction, tak żywy, wymykający się klasyfikacjom i osobliwy jak sama Marsylia. W międzynarodowej panoramie różnych stylów filmowych, epickich i małych filmów, wybranych przez FIDMarseille, znajdziesz dokumenty, które gościły na festiwalach na całym świecie, jak również skromniejsze produkcje, które dopiero teraz wyruszyły w swoją podróż.

We współpracy z

  • FIDMarseille

Wybrane filmy

Portal DAFilms.pl powstał w wyniku inicjatywy Doc Alliance, kreatywnej współpracy 7 europejskich festiwali kina dokumentalnego. Naszym celem jest przesuwać granice filmu dokumentalnego, wspierać jego różnorodność i promować wartościowe autorskie filmy.

Członkowie Doc Alliance

Czy chcesz regularnie otrzymywać newsletter z naszym filmowym programem?

Zapisując się na newsletter wyrażam zgodę na przesyłanie na podany adres e-mail informacji handlowych za pomocą środków komunikacji elektronicznej w rozumieniu ustawy z dnia 18 lipca 2002 roku o świadczeniu usług drogą elektroniczną (Dz.U.2017.1219 t.j.) na temat usług oferowanych przez Doc-Air Distribution s.r.o. przy ul. Ostrovní 126/30 z siedzibą w Pradze. Oświadczam, że zapoznałem(am) się z Zasadami przetwarzania danych osobowych, rozumiem i zgadzam się z ich brzmieniem, jednocześnie jestem świadomy(a) swoich praw,w tym prawa do sprzeciwu wobec technik stosowanych w marketingu bezpośrednim.

Poslat svému Junioru

Zavřít