Scena z filmu Trzy siostry
Scena z filmu Trzy siostry
Scena z filmu Trzy siostry
Udostępnij przez
  • Facebook
  • Twitter

Trzy siostry

Reżyseria
Rok 
2017
Kraj
  • Polska
Czas trwania
56min 
Ścieżka dźwiękowa 
Napisy 

Portret trzech sióstr z romskiej wioski pod Limanową. Kasandra, Soraja i Klara interesują się kosmetykami, rozmawiają o biżuterii i ciuchach, słuchają disco polo. Dziewczęta o dalszej edukacji nie myślą, marzą o pracy sprzątaczki. Wiedzą, że prędko wyjdą za mąż. Kamera obserwuje zwykłe życie Romów w getcie. Widzimy świat oczyma Romów, poprzez ich emocje, nadzieje i lęki. Bez wykształcenia i zawodu w polskim społeczeństwie czują się zagubieni. Z tym nie radzi sobie ani szkoła, ani Kościół. Bohaterki z polskiej kultury czerpią to co najprostsze – disco polo. Prawdziwe romskie pieśni, które w filmie wykonuje Teresa Mirga, są im tak samo obce, jak życie rówieśniczek w Nowym Sączu czy Krakowie. A to właśnie ta muzyka, która prowadzi widza przez cały film, najpełniej wyraża to, co im w duszy gra. Stare romskie pieśni mówią o ich życiu więcej, niż one same.

Film współfinansowany przez Polski Instytut Sztuki Filmowej. Film współfinansowany przez Regionalny Fundusz Filmowy w Krakowie ze środków budżetu Gminy Miejskiej Kraków oraz środków budżetu Województwa Małopolskiego.

Informacje szczegółowe

Portal DAFilms.pl powstał w wyniku inicjatywy Doc Alliance, kreatywnej współpracy 7 europejskich festiwali kina dokumentalnego. Naszym celem jest przesuwać granice filmu dokumentalnego, wspierać jego różnorodność i promować wartościowe autorskie filmy.

Członkowie Doc Alliance

Czy chcesz regularnie otrzymywać newsletter z naszym filmowym programem?

Zapisując się na newsletter wyrażam zgodę na przesyłanie na podany adres e-mail informacji handlowych za pomocą środków komunikacji elektronicznej w rozumieniu ustawy z dnia 18 lipca 2002 roku o świadczeniu usług drogą elektroniczną (Dz.U.2017.1219 t.j.) na temat usług oferowanych przez Doc-Air Distribution s.r.o. przy ul. Ostrovní 126/30 z siedzibą w Pradze. Oświadczam, że zapoznałem(am) się z Zasadami przetwarzania danych osobowych, rozumiem i zgadzam się z ich brzmieniem, jednocześnie jestem świadomy(a) swoich praw,w tym prawa do sprzeciwu wobec technik stosowanych w marketingu bezpośrednim.

Poslat svému Junioru

Zavřít