Dariusz Kowalski

Dariusz Kowalski (Polska)

Z wykształcenia psycholog, z wyboru filmowiec. W czasie polskiej transformacji współpracował jako researcher z ekipą BBC przy produkcji serialu “W Solidarności”. Po upadku PRL był współzałożycielem jednej z pierwszych, niezależnych firm producenckich WIDARK. Produkcja Filmowa I Telewizyjna. W latach 90. ubiegłego wieku firma realizowała filmy dokumentalne i edukacyjne dla TVP i organizacji pozarządowych takich jak PAH, czy Helsińska Fundacja Praw Człowieka. Pomysłodawca i pierwszy szef międzynarodowego festiwalu WATCH DOCS. Prawa człowieka w filmie. Od 2007 roku współpracuje z firmą producencką Ragusa Film. Firma specjalizuje się w produkcji i dystrybucji filmów dokumentalnych.

Filmografia

 • Trzy siosty
  2017
 • Polska transformacja
  2006
 • Uchodźcy
  1998
 • Decyzje
  1995-1996

Portal DAFilms.pl powstał w wyniku inicjatywy Doc Alliance, kreatywnej współpracy 7 europejskich festiwali kina dokumentalnego. Naszym celem jest przesuwać granice filmu dokumentalnego, wspierać jego różnorodność i promować wartościowe autorskie filmy.

Członkowie Doc Alliance

Czy chcesz regularnie otrzymywać newsletter z naszym filmowym programem?

Zapisując się na newsletter wyrażam zgodę na przesyłanie na podany adres e-mail informacji handlowych za pomocą środków komunikacji elektronicznej w rozumieniu ustawy z dnia 18 lipca 2002 roku o świadczeniu usług drogą elektroniczną (Dz.U.2017.1219 t.j.) na temat usług oferowanych przez Doc-Air Distribution s.r.o. przy ul. Ostrovní 126/30 z siedzibą w Pradze. Oświadczam, że zapoznałem(am) się z Zasadami przetwarzania danych osobowych, rozumiem i zgadzam się z ich brzmieniem, jednocześnie jestem świadomy(a) swoich praw,w tym prawa do sprzeciwu wobec technik stosowanych w marketingu bezpośrednim.

Poslat svému Junioru

Zavřít