Scena z filmu Coming out po polsku
Udostępnij przez
  • Facebook
  • Twitter

Coming out po polsku

Reżyseria
Rok 
2011
Kraj
  • Polska
Czas trwania
61min 
Ścieżka dźwiękowa 
Napisy 

Dokument pokazujący historie osób homoseksualnych, które zdecydowały się „wyjść z szafy” we współczesnej Polsce. Film opowiada różne historie coming outów – te nagłośnione przez media, ale także te mniej znane doświadczenia osób, które zdecydowały się mówić otwarcie o swojej tożsamości. Opowieści o traumatycznych przeżyciach przeplatają się z pozytywnymi historiami o dążeniu do spełnienia i szczęścia. Wśród bohaterów znaleźli się zarówno ludzie bardzo młodzi – studenci i uczniowie, jak i dojrzalsze i znane ze swoich coming outów postaci, takie jak krytyk filmowy i publicysta Tomasz Raczek i jego partner – pisarz i dziennikarz, Marcin Szczygielski. W filmie zobaczymy również teatrologa, publicystę i krytyka teatralnego Macieja Nowaka, kandydata na urząd prezydenta Roberta Biedronia, a także Martę Konarzewską, która zasłynęła artykułem w Gazecie Wyborczej „Jestem nauczycielką, jestem lesbijką”.

Film współfinansowany przez Polski Instytut Sztuki Filmowej.

Film nie jest niestety online :(

Przepraszamy, ale ten film nie jest dostępny w twoim kraju ze względu na ograniczenia dystrybucyjne.

Informacje szczegółowe

Portal DAFilms.pl powstał w wyniku inicjatywy Doc Alliance, kreatywnej współpracy 7 europejskich festiwali kina dokumentalnego. Naszym celem jest przesuwać granice filmu dokumentalnego, wspierać jego różnorodność i promować wartościowe autorskie filmy.

Członkowie Doc Alliance

Czy chcesz regularnie otrzymywać newsletter z naszym filmowym programem?

Zapisując się na newsletter wyrażam zgodę na przesyłanie na podany adres e-mail informacji handlowych za pomocą środków komunikacji elektronicznej w rozumieniu ustawy z dnia 18 lipca 2002 roku o świadczeniu usług drogą elektroniczną (Dz.U.2017.1219 t.j.) na temat usług oferowanych przez Doc-Air Distribution s.r.o. przy ul. Ostrovní 126/30 z siedzibą w Pradze. Oświadczam, że zapoznałem(am) się z Zasadami przetwarzania danych osobowych, rozumiem i zgadzam się z ich brzmieniem, jednocześnie jestem świadomy(a) swoich praw,w tym prawa do sprzeciwu wobec technik stosowanych w marketingu bezpośrednim.

Poslat svému Junioru

Zavřít