Katka Reszke (Polska)

Dokumentalistka, kulturoznawczyni, fotograf. W 2002 emigrowała do Izraela, gdzie uzyskała tytuł Doktora Filozofii na wydziale Edukacji Żydowskiej Uniwersytetu Hebrajskiego w Jerozolimie. Reszke kontynuuje badania nad żydowską historią i tożsamością, od 2007 roku koncentrując się na pracy przy filmach dokumentalnych. Obecnie dzieli swój czas pomiędzy Polskę i Nowy Jork.

Doświadczenie Katki Reszke przy filmie dokumentalnym obejmuje montaż, reżyserię, tworzenie scenariuszy i fotografię. Wśród jej obecnych projektów znajduje się dokument o trzecim powojennym pokoleniu Żydów w Polsce – Powrót Żyda (Return Of The Jew). Również w produkcji pozostaje film o współczesnych polskich tożsamościach żydowskich – Jestem Żydem, współreżyserowany ze Sławomirem Grünbergiem.

Filmografia

 • This is Not a Fairy Tale
  2011
 • Tęczowi
  2011
 • Coming out po polsku
  2011
 • Trans-Akcja
  2010
 • Namaluj, co pamiętasz
  2009
 • Perecowicze
  2009

Portal DAFilms.pl powstał w wyniku inicjatywy Doc Alliance, kreatywnej współpracy 7 europejskich festiwali kina dokumentalnego. Naszym celem jest przesuwać granice filmu dokumentalnego, wspierać jego różnorodność i promować wartościowe autorskie filmy.

Członkowie Doc Alliance

Czy chcesz regularnie otrzymywać newsletter z naszym filmowym programem?

Zapisując się na newsletter wyrażam zgodę na przesyłanie na podany adres e-mail informacji handlowych za pomocą środków komunikacji elektronicznej w rozumieniu ustawy z dnia 18 lipca 2002 roku o świadczeniu usług drogą elektroniczną (Dz.U.2017.1219 t.j.) na temat usług oferowanych przez Doc-Air, z.s. przy ul. Ostrovní 126/30 z siedzibą w Pradze. Oświadczam, że zapoznałem(am) się z Zasadami przetwarzania danych osobowych, rozumiem i zgadzam się z ich brzmieniem, jednocześnie jestem świadomy(a) swoich praw,w tym prawa do sprzeciwu wobec technik stosowanych w marketingu bezpośrednim.

Poslat svému Junioru

Zavřít