Scena z filmu Pasażerowie
Scena z filmu Pasażerowie
Scena z filmu Pasażerowie
Scena z filmu Pasażerowie
Scena z filmu Pasażerowie

Pasażerowie

Reżyseria
Rok 
2018
Kraj
  • Czechy
Czas trwania
78min 
Ścieżka dźwiękowa 
Napisy 

Bohaterowie filmu gromadzą się w zespole teatralnym - Pasażerowie - i razem przygotowują sztukę o tym, jak wyobrażają sobie swoje życie po opuszczeniu domu dziecka, w którym dorastali. Rzeczywistość jest jednak bardziej dramatyczna niż teatr. Pepa pracuje, ma własne mieszkanie, ale nie radzi sobie z rozstaniami z dziewczyną i kończy na oddziale psychiatrycznym. Jego brat, Milan, chce, aby ktoś się o niego zatroszczył, obecnie żyje z partnerką i ma syna. Pali, który z domu dziecka uciekł trzykrotnie za tatą, sam ma już trójkę dzieci. Bajdy mieszka u matki, długo nie mógł znaleźć pracy, smutek leczy paleniem trawki. Film Jany Borškovej opowiada o tym jak ważna jest miłość, która potrafi stawiać granicy i tworzyć poczucie bezpieczeństwa.

Informacje szczegółowe

Portal DAFilms.pl powstał w wyniku inicjatywy Doc Alliance, kreatywnej współpracy 7 europejskich festiwali kina dokumentalnego. Naszym celem jest przesuwać granice filmu dokumentalnego, wspierać jego różnorodność i promować wartościowe autorskie filmy.

Członkowie Doc Alliance

Czy chcesz regularnie otrzymywać newsletter z naszym filmowym programem?

Zapisując się na newsletter wyrażam zgodę na przesyłanie na podany adres e-mail informacji handlowych za pomocą środków komunikacji elektronicznej w rozumieniu ustawy z dnia 18 lipca 2002 roku o świadczeniu usług drogą elektroniczną (Dz.U.2017.1219 t.j.) na temat usług oferowanych przez Doc-Air Distribution s.r.o. przy ul. Ostrovní 126/30 z siedzibą w Pradze. Oświadczam, że zapoznałem(am) się z Zasadami przetwarzania danych osobowych, rozumiem i zgadzam się z ich brzmieniem, jednocześnie jestem świadomy(a) swoich praw,w tym prawa do sprzeciwu wobec technik stosowanych w marketingu bezpośrednim.

Poslat svému Junioru

Zavřít