Jana Boršková

Jana Boršková (Czechy)

Jana Boršková studiowała sztukę filmową w Katedrze scenariopisarstwa i dramaturgii na praskiej FAMU, odbyła także staż na Université de la Sorbonne Nouvelle w Paryżu w Katedrze teorii filmu i sztuk audiowizualnych. Współpracuje z Czeską Telewizją, reżyserowała kilka odcinków dokumentalnego podróżniczego cyklu Na cestě i krótką formę Zločin v chalupě z serii Čapkovy kapsy. Jej scenariusz Špionážní letadlo nad územím Kuby otrzymał w 2008 roku nagrodę MAXIM za najlepszy scenariusz pełnometrażowy na festiwalu FAMUfest. W 2009 roku w ramach nagród Czeskiego Lwa był nominowany do Nagrody Sazka w kategorii najlepszy niezrealizowany scenariusz. W 2011 roku nakręciła film Od Višní do višní poświęcony swojej mamie, która musiała poradzić sobie ze śmiercią męża.

Filmografia

  • Pasažéři
    2018
  • Od višní do višní
    2011

Portal DAFilms.pl powstał w wyniku inicjatywy Doc Alliance, kreatywnej współpracy 7 europejskich festiwali kina dokumentalnego. Naszym celem jest przesuwać granice filmu dokumentalnego, wspierać jego różnorodność i promować wartościowe autorskie filmy.

Członkowie Doc Alliance

Czy chcesz regularnie otrzymywać newsletter z naszym filmowym programem?

Zapisując się na newsletter wyrażam zgodę na przesyłanie na podany adres e-mail informacji handlowych za pomocą środków komunikacji elektronicznej w rozumieniu ustawy z dnia 18 lipca 2002 roku o świadczeniu usług drogą elektroniczną (Dz.U.2017.1219 t.j.) na temat usług oferowanych przez Doc-Air Distribution s.r.o. przy ul. Ostrovní 126/30 z siedzibą w Pradze. Oświadczam, że zapoznałem(am) się z Zasadami przetwarzania danych osobowych, rozumiem i zgadzam się z ich brzmieniem, jednocześnie jestem świadomy(a) swoich praw,w tym prawa do sprzeciwu wobec technik stosowanych w marketingu bezpośrednim.

Poslat svému Junioru

Zavřít