Scena z filmu This Side of Paradise
Scena z filmu This Side of Paradise
Scena z filmu This Side of Paradise
Udostępnij przez
  • Facebook
  • Twitter

This Side of Paradise

Reżyseria
Rok 
1999
Kraj
  • Stany Zjednoczone
Czas trwania
35min 
Ścieżka dźwiękowa 
Napisy 

Po śmierci Johna F. Kennedy'ego, Jackie chciała podarować dzieciom coś, co odciągnie ich uwagę. Kupiła im kamerę filmową i poprosiła Jonasa Mekasa aby był ich nauczycielem. Pod koniec lat 60. i na początku 70. Mekas spędził kilka letnich wakacji z rodziną Kennedych. Kino stało się elementem ich przyjaźni. Ujęcia z tego filmu zostały w większości zrealizowane w domu Andy'ego Warhola, który wypożyczył im swoją rezydencję. Niezwykłe spojrzenie na rodzinę oczami dokumentalisty.

Informacje szczegółowe

Portal DAFilms.pl powstał w wyniku inicjatywy Doc Alliance, kreatywnej współpracy 7 europejskich festiwali kina dokumentalnego. Naszym celem jest przesuwać granice filmu dokumentalnego, wspierać jego różnorodność i promować wartościowe autorskie filmy.

Członkowie Doc Alliance

Czy chcesz regularnie otrzymywać newsletter z naszym filmowym programem?

Zapisując się na newsletter wyrażam zgodę na przesyłanie na podany adres e-mail informacji handlowych za pomocą środków komunikacji elektronicznej w rozumieniu ustawy z dnia 18 lipca 2002 roku o świadczeniu usług drogą elektroniczną (Dz.U.2017.1219 t.j.) na temat usług oferowanych przez Doc-Air Distribution s.r.o. przy ul. Ostrovní 126/30 z siedzibą w Pradze. Oświadczam, że zapoznałem(am) się z Zasadami przetwarzania danych osobowych, rozumiem i zgadzam się z ich brzmieniem, jednocześnie jestem świadomy(a) swoich praw,w tym prawa do sprzeciwu wobec technik stosowanych w marketingu bezpośrednim.

Poslat svému Junioru

Zavřít