Scena z filmu Sans Soleil
Scena z filmu Sans Soleil
Scena z filmu Sans Soleil

Sans Soleil

Reżyseria
Rok 
1983
Kraj
  • Francja
Czas trwania
100min 
Ścieżka dźwiękowa 

"Film, który jest swoim własnym komentarzem - elektroniczna materia - jak pamiętać o pragnieniu? Moja nieustanna podróż tam i ówdzie nie służy poszukiwaniu kontrastów, ale ma być drogą ku dwóm przeciwstawnym biegunom przeżyć" - mówi Chris Marker w komentarzu swojej filmowej medytacji, w której łączy opisy z podróży, myśli wyrażone w formie listów, opowieści, anegdoty, uwagi dotyczące obrazu i sztuki filmowej.

Samotny obieżyświat Marker prowadzi widza poprzez cały świat, pomijając granice przestrzeni i czasu, przeszłość przecina się z przyszłością, tak samo jak świat elektronicznych znaków z głodem na pustkowiu. Film jako tajemnica - obrazom towarzyszy komentarz, wywołując dalsze asocjacje, ale nie jest jasne, kto właściwie jest narratorem.

Film nie jest niestety online :(

Przepraszamy, ale ten film nie jest dostępny w twoim kraju ze względu na ograniczenia dystrybucyjne.

Informacje szczegółowe

Portal DAFilms.pl powstał w wyniku inicjatywy Doc Alliance, kreatywnej współpracy 7 europejskich festiwali kina dokumentalnego. Naszym celem jest przesuwać granice filmu dokumentalnego, wspierać jego różnorodność i promować wartościowe autorskie filmy.

Członkowie Doc Alliance

Czy chcesz regularnie otrzymywać newsletter z naszym filmowym programem?

Zapisując się na newsletter wyrażam zgodę na przesyłanie na podany adres e-mail informacji handlowych za pomocą środków komunikacji elektronicznej w rozumieniu ustawy z dnia 18 lipca 2002 roku o świadczeniu usług drogą elektroniczną (Dz.U.2017.1219 t.j.) na temat usług oferowanych przez Doc-Air Distribution s.r.o. przy ul. Ostrovní 126/30 z siedzibą w Pradze. Oświadczam, że zapoznałem(am) się z Zasadami przetwarzania danych osobowych, rozumiem i zgadzam się z ich brzmieniem, jednocześnie jestem świadomy(a) swoich praw,w tym prawa do sprzeciwu wobec technik stosowanych w marketingu bezpośrednim.

Poslat svému Junioru

Zavřít