Laurence Favre

Laurence Favre (Szwajcaria)

Autorka filmowa i artystka wizualna. Zajmuje się filmem, fotografią, badaniem pojęć pamięci, tożsamości, terytoriów. Dostrzega porowatą granicę między fikcją a realnością, imaginacją a rzeczywistością, jako miejscem dla możliwości autorskiego wyrazu.

Urodziła się w La Chaux-de-Fonds w Szwajcarii, studiowała socjologię i fotografię, następnie film w Genewie oraz w Portugalii, żyła również w Kolumbii i Australii. W 2016 roku zdobyła rezydenturę artystyczną w Berlinie, jest członkiem artystycznego filmowego laboratorium LaborBerlin.

Filmografia

 • In Loving Memory of the Future
  2018
 • Resistance
  2017
 • Nwa-Mankamana
  2013
 • Health bus at the red light district
  2008

Portal DAFilms.pl powstał w wyniku inicjatywy Doc Alliance, kreatywnej współpracy 7 europejskich festiwali kina dokumentalnego. Naszym celem jest przesuwać granice filmu dokumentalnego, wspierać jego różnorodność i promować wartościowe autorskie filmy.

Członkowie Doc Alliance

Czy chcesz regularnie otrzymywać newsletter z naszym filmowym programem?

Zapisując się na newsletter wyrażam zgodę na przesyłanie na podany adres e-mail informacji handlowych za pomocą środków komunikacji elektronicznej w rozumieniu ustawy z dnia 18 lipca 2002 roku o świadczeniu usług drogą elektroniczną (Dz.U.2017.1219 t.j.) na temat usług oferowanych przez Doc-Air Distribution s.r.o. przy ul. Ostrovní 126/30 z siedzibą w Pradze. Oświadczam, że zapoznałem(am) się z Zasadami przetwarzania danych osobowych, rozumiem i zgadzam się z ich brzmieniem, jednocześnie jestem świadomy(a) swoich praw,w tym prawa do sprzeciwu wobec technik stosowanych w marketingu bezpośrednim.

Poslat svému Junioru

Zavřít