Anja Salomonowitz

Anja Salomonowitz (Austria)

Anja Salomonowitz studiowała w Berlinie i Wiedniu, pracowała m.in. jako asystentka Urlicha Seidla. Rozwinęła własny język filmu, zajmując się badaniem granic pomiędzy kinem fabularnym i dokumentalnym. To właśnie jej dokumentalna twórczość wzbudza międzynarodowe uznanie. Jej krótkometrażowy film * You Will Never Understand This* (2003), opowiada historie trzech kobiet, które przeszły piekło wojny, zdobył nagrodę Prix Regards Neufs na renomowanym festiwalu w szwajcarskim Nyon. Pełnometrażowym debiutem żyjącej na co dzień w Wiedniu reżyserki jest obraz Spain z 2012 roku. Na DAFilms prezentujemy także najnowsze dzieło Salomonowitz - This Movie Is a Gift (2019).


Zdjęcie: Peter Rigaud

Filmografia

 • This Movie Is a Gift
  2019
 • Die 727 Tage ohne Karamo / The 727 Days without Karamo
  2013
 • Spanien / Spain
  2012
 • Kurz davor ist es passiert / It Happened Just Before
  2006
 • Das wirst du nie verstehen / You Will Never Understand This
  2003
 • Projektionen eines Filmvorführers in einem Pornokino
  2002
 • Carmen
  2000

Portal DAFilms.pl powstał w wyniku inicjatywy Doc Alliance, kreatywnej współpracy 7 europejskich festiwali kina dokumentalnego. Naszym celem jest przesuwać granice filmu dokumentalnego, wspierać jego różnorodność i promować wartościowe autorskie filmy.

Członkowie Doc Alliance

Czy chcesz regularnie otrzymywać newsletter z naszym filmowym programem?

Zapisując się na newsletter wyrażam zgodę na przesyłanie na podany adres e-mail informacji handlowych za pomocą środków komunikacji elektronicznej w rozumieniu ustawy z dnia 18 lipca 2002 roku o świadczeniu usług drogą elektroniczną (Dz.U.2017.1219 t.j.) na temat usług oferowanych przez Doc-Air Distribution s.r.o. przy ul. Ostrovní 126/30 z siedzibą w Pradze. Oświadczam, że zapoznałem(am) się z Zasadami przetwarzania danych osobowych, rozumiem i zgadzam się z ich brzmieniem, jednocześnie jestem świadomy(a) swoich praw,w tym prawa do sprzeciwu wobec technik stosowanych w marketingu bezpośrednim.

Poslat svému Junioru

Zavřít