Marko Škop

Marko Škop (Słowacja)

Studiował dziennikarstwo na Uniwersytecie Komeńskiego w Bratysławie a następnie reżyserię filmów dokumentalnych w tamtejszej Akademii Sztuk Pięknych. W 2005 roku otrzymał tytuł doktora Wydziału Filologicznego Uniwersytetu Komeńskiego. Jego pełnometrażowy debiut w dokumencie - Inne światy - otrzymał wyróżnienie podczas Międzynarodowego Festiwalu Filmowego w Karlowych Warach w 2006 roku i jako pierwszy film dokumentalny w historii otrzymał Nagrodę Publiczności. W 2015 roku zadebiutował w kinie fabularnym obrazem Eva Nová.


Photo: Forbes

Filmografia

 • Nech je svetlo / Let There Be Light
  2019
 • Eva Nová
  2015
 • Osadné
  2009
 • Inne światy
  2006
 • Slavnost osamelej palmy
  2005
 • Rómsky dom
  2001

Portal DAFilms.pl powstał w wyniku inicjatywy Doc Alliance, kreatywnej współpracy 7 europejskich festiwali kina dokumentalnego. Naszym celem jest przesuwać granice filmu dokumentalnego, wspierać jego różnorodność i promować wartościowe autorskie filmy.

Członkowie Doc Alliance

Czy chcesz regularnie otrzymywać newsletter z naszym filmowym programem?

Zapisując się na newsletter wyrażam zgodę na przesyłanie na podany adres e-mail informacji handlowych za pomocą środków komunikacji elektronicznej w rozumieniu ustawy z dnia 18 lipca 2002 roku o świadczeniu usług drogą elektroniczną (Dz.U.2017.1219 t.j.) na temat usług oferowanych przez Doc-Air Distribution s.r.o. przy ul. Ostrovní 126/30 z siedzibą w Pradze. Oświadczam, że zapoznałem(am) się z Zasadami przetwarzania danych osobowych, rozumiem i zgadzam się z ich brzmieniem, jednocześnie jestem świadomy(a) swoich praw,w tym prawa do sprzeciwu wobec technik stosowanych w marketingu bezpośrednim.

Poslat svému Junioru

Zavřít