Claire Atherton

Claire Atherton (Stany Zjednoczone)

Claire Atherton (1963) jest montażystką filmową urodzoną w San Francisco. Zafascynowana taoizmem i wizualnymi ideogramami, studiowała sinologię zanim zajęła się filmową edukacją w Ecole Louis Lumière w Paryżu. W 1986 roku rozpoczęła współpracę z Chantal Akerman przy filmie Letters Home, która przerodziła się w 30-letnią kooperację nad filmami fabularnymi, dokumentami oraz instalacjami artystycznymi. Jej dokonania w dziedzinie montażu zostały nagrodzone retrospektywą w Grenoble Cinemathèque w 2013 roku. Claire Atherton była także montażystką ostatniego filmu Akerman No Home Movie.

Portal DAFilms.pl powstał w wyniku inicjatywy Doc Alliance, kreatywnej współpracy 7 europejskich festiwali kina dokumentalnego. Naszym celem jest przesuwać granice filmu dokumentalnego, wspierać jego różnorodność i promować wartościowe autorskie filmy.

Członkowie Doc Alliance

Czy chcesz regularnie otrzymywać newsletter z naszym filmowym programem?

Zapisując się na newsletter wyrażam zgodę na przesyłanie na podany adres e-mail informacji handlowych za pomocą środków komunikacji elektronicznej w rozumieniu ustawy z dnia 18 lipca 2002 roku o świadczeniu usług drogą elektroniczną (Dz.U.2017.1219 t.j.) na temat usług oferowanych przez Doc-Air Distribution s.r.o. przy ul. Ostrovní 126/30 z siedzibą w Pradze. Oświadczam, że zapoznałem(am) się z Zasadami przetwarzania danych osobowych, rozumiem i zgadzam się z ich brzmieniem, jednocześnie jestem świadomy(a) swoich praw,w tym prawa do sprzeciwu wobec technik stosowanych w marketingu bezpośrednim.

Poslat svému Junioru

Zavřít