Roberto Minervini

Roberto Minervini (Włochy)

Roberto Minervini, urodzony we Włoszech, żyje i pracuje w Stanach Zjednoczonych jako fotograf, filmowiec oraz producent muzyczny. Ukończył studia magisterskie w The New School in New York City. Podjął studia doktoranckie w dziedzinie historii filmu na Universidad Autónoma w Madrycie. Jego film Stop the Pounding Heart (2013) był pokazywany m.in. na Międzynarodowym Festiwalu Filmowym w Rotterdamie, a The Other Side (2015) znalazł się w sekcji Un Certain Regard festiwalu w Cannes.


Fot: KVIFF

Filmografia

 • Co zrobisz, gdy świat stanie w ogniu?
  2018
 • The Other Side
  2015
 • Stop the Pounding Heart
  2013
 • Bassa Marea/Low Tide
  2012
 • The Passage
  2011

Portal DAFilms.pl powstał w wyniku inicjatywy Doc Alliance, kreatywnej współpracy 7 europejskich festiwali kina dokumentalnego. Naszym celem jest przesuwać granice filmu dokumentalnego, wspierać jego różnorodność i promować wartościowe autorskie filmy.

Członkowie Doc Alliance

Czy chcesz regularnie otrzymywać newsletter z naszym filmowym programem?

Zapisując się na newsletter wyrażam zgodę na przesyłanie na podany adres e-mail informacji handlowych za pomocą środków komunikacji elektronicznej w rozumieniu ustawy z dnia 18 lipca 2002 roku o świadczeniu usług drogą elektroniczną (Dz.U.2017.1219 t.j.) na temat usług oferowanych przez Doc-Air Distribution s.r.o. przy ul. Ostrovní 126/30 z siedzibą w Pradze. Oświadczam, że zapoznałem(am) się z Zasadami przetwarzania danych osobowych, rozumiem i zgadzam się z ich brzmieniem, jednocześnie jestem świadomy(a) swoich praw,w tym prawa do sprzeciwu wobec technik stosowanych w marketingu bezpośrednim.

Poslat svému Junioru

Zavřít