Radu Jude: O tych filmach zapomnijcie!

Do końca kwietnia zapraszamy na przegląd filmów tegorocznego zwycięzcy Berlinale, rumuńskiego reżysera Radu Jude. W programie znajdziecie jego mniej znane krótkometrażowe filmy fabularne oraz dokumenty.

Widzowie DAFilms po raz pierwszy mają okazję odkryć eklektyczną mieszankę filmów Radu Jude, uznanego rumuńskiego autora filmowego, którego najnowsze dzieło Bad Luck Banging or Loony Porn zdobyło Złotego Niedźwiedzia dla najlepszego filmu podczas 71. Berlinale w 2021 roku. Jak ujawnił Radu Jude w specjalnej wiadomości, którą nagrał dla widzów DAFilms, skupiając się w swojej twórczości na przywracaniu pamięci o terrorze toczonym w przeszłości przeciwko niewinnym, reżyser nadal wywołuje oburzone reakcje w niektórych bardziej faszystowskich zakątkach internetu. W swoim zaproszeniu Jude z przyjemnością zacytował dedykowaną mu nienawistną odę, którą znalazł na stronie prawicowych ekstremistów: "Miłośniku filmów, jeśli zależy ci na tym, kto finansuje filmy, życz reżyserowi, aby spoczywał w pokoju i zapomnij o jego twórczości".Zapraszamy również na rozmowę na żywo z Radu Jude, którą poprowadzi argentyńska krytyczka filmowa oraz autorka filmów Lucía Salas na Facebooku Doc Alliance oraz bezpośrednio na naszej stronie w zakładce Live w poniedziałek 19 kwietnia o godz. 19:00. Rozmowa odbędzie się w języku angielskim, każdy z uczestników będzie miał możliwość zadawania własnych pytań na Facebooku.

Wybrane filmy

Portal DAFilms.pl powstał w wyniku inicjatywy Doc Alliance, kreatywnej współpracy 7 europejskich festiwali kina dokumentalnego. Naszym celem jest przesuwać granice filmu dokumentalnego, wspierać jego różnorodność i promować wartościowe autorskie filmy.

Członkowie Doc Alliance

Czy chcesz regularnie otrzymywać newsletter z naszym filmowym programem?

Zapisując się na newsletter wyrażam zgodę na przesyłanie na podany adres e-mail informacji handlowych za pomocą środków komunikacji elektronicznej w rozumieniu ustawy z dnia 18 lipca 2002 roku o świadczeniu usług drogą elektroniczną (Dz.U.2017.1219 t.j.) na temat usług oferowanych przez Doc-Air Distribution s.r.o. przy ul. Ostrovní 126/30 z siedzibą w Pradze. Oświadczam, że zapoznałem(am) się z Zasadami przetwarzania danych osobowych, rozumiem i zgadzam się z ich brzmieniem, jednocześnie jestem świadomy(a) swoich praw,w tym prawa do sprzeciwu wobec technik stosowanych w marketingu bezpośrednim.

Poslat svému Junioru

Zavřít