Z miłości do kina

Są różne filmy o miłości. Komedie romantyczne z obowiązkowym szczęśliwym zakończeniem i dokumenty, które portretują historie miłosne trwające całe życie. Są także filmy, które darzymy uczuciem takim jak naszych przyjaciół czy ukochanych. Tytuły, które z jakiegoś powodu pozostają w naszej pamięci, wpływają na nasze życie - natrafiliśmy na nie podczas festiwalu lub obejrzeliśmy je z bliską naszemu sercu osobą. Krótkie filmy, do których chcemy wracać...

Skuś się na drobną przyjemność. Wybraliśmy podnoszące na duchu, afirmujące życie krótkometrażowe dokumenty. Z okazji zbliżającego się Dnia Zakochanych chcieliśmy podzielić się naszą miłością do kina, w różnorodnym repertuarze na pewno znajdziesz coś dla siebie. Być może będzie to portret tytułowej Johany, młodej dziewczyny, która przeprowadza się z morawskiej prowincji do Pragi w poszukiwaniu bliższych relacji, poczucia przynależności i prawdziwego zaufania. Znajduje to wszystko, ale w zaskakujący sposób.

Niecodzienną historią o miłości są również Więzi Zofii Kowalewskiej. Młoda reżyserka przygląda się swoim dziadkom, kieruje obiektyw kamery na parę, która pomimo wzlotów i upadków świętuje 45. rocznicę ślubu. Skupiając się na drobnych gestach, spojrzeniach, skrawkach rozmów i codziennej rutynie, tworzy rodzinny portret. Dla jednych może to być romantyczna opowieść ze szczęśliwym zakończeniem, dla innych - opowieść o bolesnych konsekwencjach życiowych wyborów powodowanych uczuciami.

Szczęśliwym można być także samemu. I Love My Boring Life to filmowy pamiętnik, działający kojąco w obecnych czasach przymusowej izolacji. Alena Němcová od pięciu lat zapisuje w swoim pamiętniku prognozy pogody, swoje sny, kulinarne przepisy, otaczającą ją codzienność, ale także światowe wydarzenia, a także przemyślenia dotyczące międzyludzkich relacji, wiary i wartości. Ograniczony do jednej przestrzeni i czasu dokument jest intymnym zaproszeniem do jej niezwykłego świata. Co może być bardziej romantycznego?

Wybrane filmy

Portal DAFilms.pl powstał w wyniku inicjatywy Doc Alliance, kreatywnej współpracy 7 europejskich festiwali kina dokumentalnego. Naszym celem jest przesuwać granice filmu dokumentalnego, wspierać jego różnorodność i promować wartościowe autorskie filmy.

Członkowie Doc Alliance

Czy chcesz regularnie otrzymywać newsletter z naszym filmowym programem?

Zapisując się na newsletter wyrażam zgodę na przesyłanie na podany adres e-mail informacji handlowych za pomocą środków komunikacji elektronicznej w rozumieniu ustawy z dnia 18 lipca 2002 roku o świadczeniu usług drogą elektroniczną (Dz.U.2017.1219 t.j.) na temat usług oferowanych przez Doc-Air Distribution s.r.o. przy ul. Ostrovní 126/30 z siedzibą w Pradze. Oświadczam, że zapoznałem(am) się z Zasadami przetwarzania danych osobowych, rozumiem i zgadzam się z ich brzmieniem, jednocześnie jestem świadomy(a) swoich praw,w tym prawa do sprzeciwu wobec technik stosowanych w marketingu bezpośrednim.

Poslat svému Junioru

Zavřít