Doc Alliance Selection 2020

Jakie talenty dokumentalnego filmu ujawniły się w tym roku? Dyrektorzy i dramaturdzy siedmiu europejskich festiwali kina dokumentalnego, wybrali siedem wyrazistych autorskich dokumentów, które zachwyciły festiwalową publiczność w tym roku. Prezentujemy tytuły nominowane do nagrody Doc Alliance Selection.

Doc Alliance jest nie tylko siłą napędową DAFilms, ale także partnerstwem europejskich festiwali kina dokumentalnego, które ma na celu wyłanianie przyszłych gwiazd filmu dokumentalnego. Każdy nominuje jeden wyjątkowy dokument, który znalazł się w programie festiwalu w danym roku. Spośród siedmiu nominowanych do Doc Alliance Selection filmów jury złożone z czołowych europejskich dziennikarzy filmowych wybiera zwycięzcę.

W ubiegłych latach zwycięski film widzowie poznawali podczas Festiwalu Filmowego w Cannes. Jednak w tym roku, w związku z odwołaniem dorocznego święta kina na Lazurowym Wybrzeżu, udało nam się zaprezentować trzy z nominowanych filmów online i ogłosić laureata podczas online ceremonii na żywo, która odbędzie się 14 grudnia od godz. 18:00 w wydarzeniu na Facebooku.


Nominowane filmy:

CPH:DOX (Dania)
Songs of Repression
Marianne Hougen-Moraga, Estephan Wagner
Dania, 2020, 90 min

Doclisboa (Portugalia)
Ghosts: Long Way Home
Tiago Siopa
Portugalia, 2019, 116 min

DOK Leipzig (Niemcy)
Never Whistle Alone
Marco Ferrari
Włochy, 2019, 74 min

FIDMarseille (Francja)
Sad Song
Louise Narboni
Francja, 2019, 66 min

Ji.hlava IDFF (Czechy)
Vlci na hranicích
Martin Páv
Czechy, 2020, 80 min

Millennium Docs Against Gravity (Polska)
Lekcja miłości
Małgorzata Goliszewska, Kasia Mateja
Polska, 2019, 75 min

Visions du Réel (Szwajcaria)
El Father Plays Himself
Mo Scarpelli
Wenezuela, Wielka Brytania, Włochy, USA, 2020, 105 min

Wybrane filmy

Portal DAFilms.pl powstał w wyniku inicjatywy Doc Alliance, kreatywnej współpracy 7 europejskich festiwali kina dokumentalnego. Naszym celem jest przesuwać granice filmu dokumentalnego, wspierać jego różnorodność i promować wartościowe autorskie filmy.

Członkowie Doc Alliance

Czy chcesz regularnie otrzymywać newsletter z naszym filmowym programem?

Zapisując się na newsletter wyrażam zgodę na przesyłanie na podany adres e-mail informacji handlowych za pomocą środków komunikacji elektronicznej w rozumieniu ustawy z dnia 18 lipca 2002 roku o świadczeniu usług drogą elektroniczną (Dz.U.2017.1219 t.j.) na temat usług oferowanych przez Doc-Air Distribution s.r.o. przy ul. Ostrovní 126/30 z siedzibą w Pradze. Oświadczam, że zapoznałem(am) się z Zasadami przetwarzania danych osobowych, rozumiem i zgadzam się z ich brzmieniem, jednocześnie jestem świadomy(a) swoich praw,w tym prawa do sprzeciwu wobec technik stosowanych w marketingu bezpośrednim.

Poslat svému Junioru

Zavřít