Chantal Akerman

Przedstawiamy twórczość jednej z najbardziej niezwykłych autorek filmowych, która tworzyła poruszające dzieła przy użyciu minimalnych środków: statycznej kamery, długich ujęć i prostych przedmiotów codziennego użytku.

W plebiscycie czasopisma "Sight & Sound" film Akerman Jeanne Dielman. Bulwar Handlowy, 1080 Bruksela został okrzyknięty niedawno najlepszym obrazem wszech czasów. My przybliżamy inne ikoniczne dzieła autorki oraz dokumenty innych reżyserów poświęcone jej twórczości.

W filmie South Akerman w poetycki sposób zastanawia się nad motywowanym rasowo morderstwem czarnoskórego człowieka na amerykańskim Południu. W dokumencie Z drugiej strony obserwuje i rejestruje historie meksykańskich imigrantów na granicy z USA. Z kolei w Tel Awiwie, w Izraelu, kieruje swój wzrok na najbliższą okolicę, podglądając sąsiadów z okna swojego mieszkania w Tam.

Wybrane filmy

Portal DAFilms.pl powstał w wyniku inicjatywy Doc Alliance, kreatywnej współpracy 7 europejskich festiwali kina dokumentalnego. Naszym celem jest przesuwać granice filmu dokumentalnego, wspierać jego różnorodność i promować wartościowe autorskie filmy.

Członkowie Doc Alliance

Czy chcesz regularnie otrzymywać newsletter z naszym filmowym programem?

Zapisując się na newsletter wyrażam zgodę na przesyłanie na podany adres e-mail informacji handlowych za pomocą środków komunikacji elektronicznej w rozumieniu ustawy z dnia 18 lipca 2002 roku o świadczeniu usług drogą elektroniczną (Dz.U.2017.1219 t.j.) na temat usług oferowanych przez Doc-Air Distribution s.r.o. przy ul. Ostrovní 126/30 z siedzibą w Pradze. Oświadczam, że zapoznałem(am) się z Zasadami przetwarzania danych osobowych, rozumiem i zgadzam się z ich brzmieniem, jednocześnie jestem świadomy(a) swoich praw,w tym prawa do sprzeciwu wobec technik stosowanych w marketingu bezpośrednim.

Poslat svému Junioru

Zavřít