Carlos Reichenbach: Zakazane przyjemności

Cztery filmy Carlosa Reichenbacha, kluczowej postaci brazylijskiego "kina marginalnego" lat 60. i 70. XX wieku prezentujemy we współpracy z festiwalem Doclisboa.

W październiku festiwal Doclisboa, razem z Cinemateca Portuguesa - Museu do Cinema, zaprezentował kompletną retrospektywę Carlosa Reichenbacha, jednej z czołowych postaci brazylijskiego kina marginalnego. Ten ważny ruch filmowy, wraz z Cinema Novo, powstał w latach 60. XX wieku w slumsie Boca De Lixo w São Paulo, w szczytowym okresie represji dyktatury wojskowej, jako odpowiedź na niestabilność kraju. Teraz pokazujemy na DAFilms dwa filmy z tej retrospektywy, a także dwa dokumentalne portrety Reichenbacha.

Carlos Reichenbach, jeden z najważniejszych awangardowych autorów swojego pokolenia, eksplorował różne gatunki i estetyki pomiędzy thrillerem, porno i kinem eksperymentalnym. Jego stylistyczna heterogeniczność była niezbędna do zachowania swobody twórczej w odniesieniu do sytuacji społeczno-politycznej i gospodarczej, definiując kino jako gest buntu przeciwko ustalonemu światu.

We współpracy z

  • doclisboa

Wybrane filmy

Portal DAFilms.pl powstał w wyniku inicjatywy Doc Alliance, kreatywnej współpracy 7 europejskich festiwali kina dokumentalnego. Naszym celem jest przesuwać granice filmu dokumentalnego, wspierać jego różnorodność i promować wartościowe autorskie filmy.

Członkowie Doc Alliance

Czy chcesz regularnie otrzymywać newsletter z naszym filmowym programem?

Zapisując się na newsletter wyrażam zgodę na przesyłanie na podany adres e-mail informacji handlowych za pomocą środków komunikacji elektronicznej w rozumieniu ustawy z dnia 18 lipca 2002 roku o świadczeniu usług drogą elektroniczną (Dz.U.2017.1219 t.j.) na temat usług oferowanych przez Doc-Air Distribution s.r.o. przy ul. Ostrovní 126/30 z siedzibą w Pradze. Oświadczam, że zapoznałem(am) się z Zasadami przetwarzania danych osobowych, rozumiem i zgadzam się z ich brzmieniem, jednocześnie jestem świadomy(a) swoich praw,w tym prawa do sprzeciwu wobec technik stosowanych w marketingu bezpośrednim.

Poslat svému Junioru

Zavřít