Trzy arcydzieła: Johan van der Keuken

Prezentujemy unikalną kolekcję trzech arcydzieł wybitnego holenderskiego fotografa i dokumentalisty Johana van der Keukena (1938-2001), który za życia zrealizował 55 filmów dokumentalnych, a w swojej twórczości audiowizualnej wypracował własny, charakterystyczny styl. Jego filmy to eseje kręcone podczas podróży po różnych częściach świata.

W swoim najsłynniejszym filmie, czterogodzinnej epopei Amsterdam Global Village uwiecznia rodzinne miasto Amsterdam, jego mieszkańców z różnych stron świata, gdy wyrusza w podróż dookoła globu. Widzowi towarzyszy Khalid, młody kurier na motorowerze. W Brass Unbound bada niezwykłą transformację zachodniej muzyki orkiestry dętej w kulturach Nepalu, Ghany, Surinamu i Indonezji. Pokazuje, jak muzyka marszowa kolonialistów stała się częścią tubylczych tradycji. W Długie wakacje, po poznaniu swojej diagnozy, postanawia wyruszyć w daleką podróż. Łączy sceny ze swoich podróży z martwą naturą, którą zebrał w ciągu swojego życia, składając hołd życiu pełnemu energicznych konfrontacji i silnych doznań wizualnych i słuchowych.

We współpracy z

  • EYE Filmmuseum

Wybrane filmy

Portal DAFilms.pl powstał w wyniku inicjatywy Doc Alliance, kreatywnej współpracy 7 europejskich festiwali kina dokumentalnego. Naszym celem jest przesuwać granice filmu dokumentalnego, wspierać jego różnorodność i promować wartościowe autorskie filmy.

Członkowie Doc Alliance

Czy chcesz regularnie otrzymywać newsletter z naszym filmowym programem?

Zapisując się na newsletter wyrażam zgodę na przesyłanie na podany adres e-mail informacji handlowych za pomocą środków komunikacji elektronicznej w rozumieniu ustawy z dnia 18 lipca 2002 roku o świadczeniu usług drogą elektroniczną (Dz.U.2017.1219 t.j.) na temat usług oferowanych przez Doc-Air Distribution s.r.o. przy ul. Ostrovní 126/30 z siedzibą w Pradze. Oświadczam, że zapoznałem(am) się z Zasadami przetwarzania danych osobowych, rozumiem i zgadzam się z ich brzmieniem, jednocześnie jestem świadomy(a) swoich praw,w tym prawa do sprzeciwu wobec technik stosowanych w marketingu bezpośrednim.

Poslat svému Junioru

Zavřít