Nicolas Wadimoff: Wszystkie formy sprzeciwu

Dzięki współpracy z Swiss Films można teraz poznać twórczość uznanego międzynarodowego filmowca Nicolasa Wadimoffa, artysty, który poświęcił swoje życie, by w sposób zdecydowany dać głos historiom z najmniej reprezentowanych regionów świata.

W ciągu ostatnich kilkudziesięciu lat Nicolas Wadimoff - który zetknął się z filmem podczas trasy koncertowej jako gitarzysta swojego zespołu rockowego - przechodził od filmu fabularnego do dokumentalnego, dosłownie w zależności od potrzeb tematu. Życie ludzi w Gazie po izraelskim bombardowaniu. Pasażerowie na gapę na statku płynącym do Kanady. Zawodnicy MMA w najbiedniejszych dzielnicach Marsylii. Radykalna komórka lewicowa napadająca na banki w Szwajcarii. Tak jak ci bohaterowie szukają własnych form oporu, tak samo Wadimoff szuka najskuteczniejszego sposobu, aby oddać go na ekranie. Kino jest tylko narzędziem, a wartość fikcji lub dokumentu zależy od tematu, którego dotyczy.

Poznaj sylwetkę Nicolasa Wadimoffa, swobodnego odkrywcę najdalszych zakątków filmowego stylu.

We współpracy z

  • SWISS FILMS

Wybrane filmy

Portal DAFilms.pl powstał w wyniku inicjatywy Doc Alliance, kreatywnej współpracy 7 europejskich festiwali kina dokumentalnego. Naszym celem jest przesuwać granice filmu dokumentalnego, wspierać jego różnorodność i promować wartościowe autorskie filmy.

Członkowie Doc Alliance

Czy chcesz regularnie otrzymywać newsletter z naszym filmowym programem?

Zapisując się na newsletter wyrażam zgodę na przesyłanie na podany adres e-mail informacji handlowych za pomocą środków komunikacji elektronicznej w rozumieniu ustawy z dnia 18 lipca 2002 roku o świadczeniu usług drogą elektroniczną (Dz.U.2017.1219 t.j.) na temat usług oferowanych przez Doc-Air Distribution s.r.o. przy ul. Ostrovní 126/30 z siedzibą w Pradze. Oświadczam, że zapoznałem(am) się z Zasadami przetwarzania danych osobowych, rozumiem i zgadzam się z ich brzmieniem, jednocześnie jestem świadomy(a) swoich praw,w tym prawa do sprzeciwu wobec technik stosowanych w marketingu bezpośrednim.

Poslat svému Junioru

Zavřít