Doclisboa Focus: Ateyyat El Abnoudy

We współpracy z festiwalem Doclisboa prezentujemy retrospektywę Ateyyat El Abnoudy, jednej z czołowych autorek filmowych w świecie arabskim.

Ateyyat El Abnoudy (1939 - 2018) była egipską dziennikarką, prawniczką, aktorką, producentką i reżyserką filmową. Urodzona w małej wiosce w delcie Nilu, El Abnoudy była uważana za jedną z pionierskich arabskich filmowców, a jej filmy stały się źródłem inspiracji dla wielu arabskich kobiet walczących o produkcję własnego niezależnego kina. Dzięki temu, że skupiła się na walce zwykłych Egipcjan i ludzi ubogich w całym świecie arabskim, nazywano ją "filmowcem biedaków". W trakcie swojej kariery El Abnoudy otrzymała ponad 30 międzynarodowych nagród.

We współpracy z

  • doclisboa

Wybrane filmy

Portal DAFilms.pl powstał w wyniku inicjatywy Doc Alliance, kreatywnej współpracy 7 europejskich festiwali kina dokumentalnego. Naszym celem jest przesuwać granice filmu dokumentalnego, wspierać jego różnorodność i promować wartościowe autorskie filmy.

Członkowie Doc Alliance

Czy chcesz regularnie otrzymywać newsletter z naszym filmowym programem?

Zapisując się na newsletter wyrażam zgodę na przesyłanie na podany adres e-mail informacji handlowych za pomocą środków komunikacji elektronicznej w rozumieniu ustawy z dnia 18 lipca 2002 roku o świadczeniu usług drogą elektroniczną (Dz.U.2017.1219 t.j.) na temat usług oferowanych przez Doc-Air Distribution s.r.o. przy ul. Ostrovní 126/30 z siedzibą w Pradze. Oświadczam, że zapoznałem(am) się z Zasadami przetwarzania danych osobowych, rozumiem i zgadzam się z ich brzmieniem, jednocześnie jestem świadomy(a) swoich praw,w tym prawa do sprzeciwu wobec technik stosowanych w marketingu bezpośrednim.

Poslat svému Junioru

Zavřít