Animowane dokumenty

Animowana forma tylko z pozoru zdaje się nie współgrać z dokumentalną rejestracją świata. W rzeczywistości animacja jest formą ekspresji wielu dokumentalistów, którzy kręcą w ten sposób całe filmy, bądź ilustrują tylko niektóre ich fragmenty. W naszym najnowszym programie kuratorskim znalazły się bardzo różne tytuły, zarówno filmy nakręcone jedną z metod animacji, jak i dokumenty opowiadające o słynnych animatorach, które łączy jeden wspólny mianownik - hołd dla nieograniczonej potęgi wyobraźni.

Wybrane filmy

Portal DAFilms.pl powstał w wyniku inicjatywy Doc Alliance, kreatywnej współpracy 7 europejskich festiwali kina dokumentalnego. Naszym celem jest przesuwać granice filmu dokumentalnego, wspierać jego różnorodność i promować wartościowe autorskie filmy.

Członkowie Doc Alliance

Czy chcesz regularnie otrzymywać newsletter z naszym filmowym programem?

Zapisując się na newsletter wyrażam zgodę na przesyłanie na podany adres e-mail informacji handlowych za pomocą środków komunikacji elektronicznej w rozumieniu ustawy z dnia 18 lipca 2002 roku o świadczeniu usług drogą elektroniczną (Dz.U.2017.1219 t.j.) na temat usług oferowanych przez Doc-Air Distribution s.r.o. przy ul. Ostrovní 126/30 z siedzibą w Pradze. Oświadczam, że zapoznałem(am) się z Zasadami przetwarzania danych osobowych, rozumiem i zgadzam się z ich brzmieniem, jednocześnie jestem świadomy(a) swoich praw,w tym prawa do sprzeciwu wobec technik stosowanych w marketingu bezpośrednim.

Poslat svému Junioru

Zavřít