Doc Alliance Award 2021

Dowiedz się, kim są przyszłe gwiazdy filmu dokumentalnego. Festiwale zrzeszone w sieci Doc Alliance wybrały dla Was najciekawsze tytuły z tegorocznych edycji. Tylko na DAFilms do 18 lipca można oglądać filmy nominowane do Doc Alliance Award.

Wybieranie wśród pozornie niezliczonej liczby filmów dokumentalnych, które co roku pojawiają się na międzynarodowych festiwalach filmowych, niemal przekracza ludzkie możliwości. W sieci Doc Alliance mamy jednak szczęście mieć na pokładzie przedstawicieli siedmiu kluczowych festiwali, którzy znają obecną scenę autorskich dokumentów lepiej niż ktokolwiek inny. Dyrektorzy programowi każdego z tych festiwali nominują jeden wyjątkowy film pełnometrażowy i jeden krótkometrażowy do nagrody Doc Alliance Award. Filmy, które wybierają z programu swojego festiwalu, są zawsze pierwszym lub drugim filmem w dorobku reżysera.

Zwycięzców wybiera następnie spośród nominowanych filmów jury złożone z wybitnych europejskich dziennikarzy. Laureatów Doc Alliance Award 2021 poznamy podczas ceremonii, która odbędzie się 13 lipca w Cannes.

Do 18 lipca prezentujemy wybór nominowanych filmów w ekskluzywnym programie online na DAFilms. Po tym ograniczonym wydaniu online, nominowane filmy będzie można obejrzeć w ramach oficjalnego programu każdego z festiwali Doc Alliance.

Wybrane filmy

Portal DAFilms.pl powstał w wyniku inicjatywy Doc Alliance, kreatywnej współpracy 7 europejskich festiwali kina dokumentalnego. Naszym celem jest przesuwać granice filmu dokumentalnego, wspierać jego różnorodność i promować wartościowe autorskie filmy.

Członkowie Doc Alliance

Czy chcesz regularnie otrzymywać newsletter z naszym filmowym programem?

Zapisując się na newsletter wyrażam zgodę na przesyłanie na podany adres e-mail informacji handlowych za pomocą środków komunikacji elektronicznej w rozumieniu ustawy z dnia 18 lipca 2002 roku o świadczeniu usług drogą elektroniczną (Dz.U.2017.1219 t.j.) na temat usług oferowanych przez Doc-Air Distribution s.r.o. przy ul. Ostrovní 126/30 z siedzibą w Pradze. Oświadczam, że zapoznałem(am) się z Zasadami przetwarzania danych osobowych, rozumiem i zgadzam się z ich brzmieniem, jednocześnie jestem świadomy(a) swoich praw,w tym prawa do sprzeciwu wobec technik stosowanych w marketingu bezpośrednim.

Poslat svému Junioru

Zavřít