Focus na Rosję

Dokumentaliści portretujący współczesną Rosję nie ograniczają się tylko do zaangażowanych politycznie filmów, choć i takie tytuły, jak nagradzani Świadkowie Putina Witalija Manskiego, znalazły się w naszej selekcji. Rosja opisywana jest także poprzez jej sportowe sukcesy i cenę, jaką ponoszą ciężko trenujący zawodnicy (Rosyjska piątka, Over the Limit). Inny obraz tego kraju to bezkresne terytorium, skrywające swoje tajemnice (Koniec Rosji, Kołyma – droga kośćmi usłana). Zapoznaj się z wszystkimi dziesięcioma dokumentami o Rosji, zrealizowanymi przez polskich i zagranicznych twórców.

Portal DAFilms.pl powstał w wyniku inicjatywy Doc Alliance, kreatywnej współpracy 7 europejskich festiwali kina dokumentalnego. Naszym celem jest przesuwać granice filmu dokumentalnego, wspierać jego różnorodność i promować wartościowe autorskie filmy.

Członkowie Doc Alliance

Czy chcesz regularnie otrzymywać newsletter z naszym filmowym programem?

Zapisując się na newsletter wyrażam zgodę na przesyłanie na podany adres e-mail informacji handlowych za pomocą środków komunikacji elektronicznej w rozumieniu ustawy z dnia 18 lipca 2002 roku o świadczeniu usług drogą elektroniczną (Dz.U.2017.1219 t.j.) na temat usług oferowanych przez Doc-Air Distribution s.r.o. przy ul. Ostrovní 126/30 z siedzibą w Pradze. Oświadczam, że zapoznałem(am) się z Zasadami przetwarzania danych osobowych, rozumiem i zgadzam się z ich brzmieniem, jednocześnie jestem świadomy(a) swoich praw,w tym prawa do sprzeciwu wobec technik stosowanych w marketingu bezpośrednim.

Poslat svému Junioru

Zavřít