Scena z filmu João Bénard da Costa - Others Will Love the Things I Loved
Scena z filmu João Bénard da Costa - Others Will Love the Things I Loved
Scena z filmu João Bénard da Costa - Others Will Love the Things I Loved

João Bénard da Costa - Others Will Love the Things I Loved

Reżyseria
Rok 
2014
Kraj
  • Portugalia
Czas trwania
76min 
Ścieżka dźwiękowa 
Napisy 

To portret João Bénarda da Costy, który był dyrektorem Muzeum Filmowego Cinemateca Portuguesa przez osiemnaście lat. „Zagłębiłem się w jego przeszłość i odkryłem miłość, jaką darzył malarstwo, kościoły, Prousa i Musila, Włochy, filmy, Mozarta oraz jego przyjaciółmi. Przede wszystkim jednak chciałem uchwycić sprzeczność z jednej strony człowieka z krwi i kości, a drugiej - człowieka wewnętrznie swobodnego” - mówi reżyser filmu Manuel Mozos.

Informacje szczegółowe

Portal DAFilms.pl powstał w wyniku inicjatywy Doc Alliance, kreatywnej współpracy 7 europejskich festiwali kina dokumentalnego. Naszym celem jest przesuwać granice filmu dokumentalnego, wspierać jego różnorodność i promować wartościowe autorskie filmy.

Członkowie Doc Alliance

Czy chcesz regularnie otrzymywać newsletter z naszym filmowym programem?

Zapisując się na newsletter wyrażam zgodę na przesyłanie na podany adres e-mail informacji handlowych za pomocą środków komunikacji elektronicznej w rozumieniu ustawy z dnia 18 lipca 2002 roku o świadczeniu usług drogą elektroniczną (Dz.U.2017.1219 t.j.) na temat usług oferowanych przez Doc-Air Distribution s.r.o. przy ul. Ostrovní 126/30 z siedzibą w Pradze. Oświadczam, że zapoznałem(am) się z Zasadami przetwarzania danych osobowych, rozumiem i zgadzam się z ich brzmieniem, jednocześnie jestem świadomy(a) swoich praw,w tym prawa do sprzeciwu wobec technik stosowanych w marketingu bezpośrednim.

Poslat svému Junioru

Zavřít