Scena z filmu Happy-End
Udostępnij przez
  • Facebook
  • Twitter

Happy-End

Reżyseria
Rok 
1996
Kraj
  • Austria
Czas trwania
11min 

Dokument powstał z materiałów found footage. To kompilacja tzw. home videos z lat 60. i 70. Wybrane sekwencja pochodzą z wielu godzin inscenizowanego życia prywatnego Rudolfa i Elfriede. Kto stanął za kamerą?

Kto obserwował tych dwóch, zanim wzrok reżysera Petera Tscherkassky'ego (a potem nasz) padł na ich prywatne życie? Myślę, że teoria, że ​​oni sami są autorami nagrania (w oczekiwaniu na własną publiczność) mija się z celem. Film nie jest też zarejestrowany ukrytą kamerą, bo Rudolf i Elfriede zwracają się bezpośrednio do niej, śmiejąc się i gestykulując. To musi być ich dziecko, dziecko, które nigdy nie wchodzi na obraz, chyba że w postaci symbolicznej lalki i powtarzających się luster, które świadczą o jego poczynaniach.

Myślę, że Rudolf i Elfriede zakochali się w sobie latem 1952 roku, gdy z każdego odbiornika radiowego można było usłyszeć przebój Annie Cordy „Bonbons, Caramels, Esquimaux, Chocolats”. W 1958 roku urodził się ich syn, wkrótce po zakupie pierwszej kamery filmowej. Na początku lat 70. syn przejął reżyserię nad dorocznymi filmami z okazji różnych uroczystości. Uchwycił także na filmie seksualną radość, która lekko unosi się między winem musującym a tortem czekoladowym.

Dwadzieścia lat później to dziecko, już jako dorosły mężczyzna, odkrywa te nagrania na nowo...

Informacje szczegółowe

Portal DAFilms.pl powstał w wyniku inicjatywy Doc Alliance, kreatywnej współpracy 7 europejskich festiwali kina dokumentalnego. Naszym celem jest przesuwać granice filmu dokumentalnego, wspierać jego różnorodność i promować wartościowe autorskie filmy.

Członkowie Doc Alliance

Czy chcesz regularnie otrzymywać newsletter z naszym filmowym programem?

Zapisując się na newsletter wyrażam zgodę na przesyłanie na podany adres e-mail informacji handlowych za pomocą środków komunikacji elektronicznej w rozumieniu ustawy z dnia 18 lipca 2002 roku o świadczeniu usług drogą elektroniczną (Dz.U.2017.1219 t.j.) na temat usług oferowanych przez Doc-Air Distribution s.r.o. przy ul. Ostrovní 126/30 z siedzibą w Pradze. Oświadczam, że zapoznałem(am) się z Zasadami przetwarzania danych osobowych, rozumiem i zgadzam się z ich brzmieniem, jednocześnie jestem świadomy(a) swoich praw,w tym prawa do sprzeciwu wobec technik stosowanych w marketingu bezpośrednim.

Poslat svému Junioru

Zavřít