Scena z filmu Vojta Lavička - Ups and Downs
Scena z filmu Vojta Lavička - Ups and Downs
Scena z filmu Vojta Lavička - Ups and Downs
Udostępnij przez
  • Facebook
  • Twitter

Vojta Lavička - Ups and Downs

Reżyseria
Rok 
2013
Kraj
  • Czechy
Czas trwania
89min 
Ścieżka dźwiękowa 
Napisy 

Czasozbiorczy film dokumentalny kręcony w ciągu 16 lat. Głównym jego bohaterem jest romski muzyk i działacz Vojta Lavička. Vojta jest wybitnym romskim skrzypkiem, który oprócz muzyki zajmuje się problamami swojego otoczenia. Bohater bierze udział w akcjach społecznych i medialnych w radiu i telewizji i podejmuje kwestie, które są mu najbliższe – problemy funkcjonowania mniejszości etnicznej w społeczeństwie. Vojta w swoim prywatnym życiu także stara się ustalić swoją pozycję zarówno w społeczeństwie jak i na scenie muzycznej.

Informacje szczegółowe

Portal DAFilms.pl powstał w wyniku inicjatywy Doc Alliance, kreatywnej współpracy 7 europejskich festiwali kina dokumentalnego. Naszym celem jest przesuwać granice filmu dokumentalnego, wspierać jego różnorodność i promować wartościowe autorskie filmy.

Członkowie Doc Alliance

Czy chcesz regularnie otrzymywać newsletter z naszym filmowym programem?

Zapisując się na newsletter wyrażam zgodę na przesyłanie na podany adres e-mail informacji handlowych za pomocą środków komunikacji elektronicznej w rozumieniu ustawy z dnia 18 lipca 2002 roku o świadczeniu usług drogą elektroniczną (Dz.U.2017.1219 t.j.) na temat usług oferowanych przez Doc-Air Distribution s.r.o. przy ul. Ostrovní 126/30 z siedzibą w Pradze. Oświadczam, że zapoznałem(am) się z Zasadami przetwarzania danych osobowych, rozumiem i zgadzam się z ich brzmieniem, jednocześnie jestem świadomy(a) swoich praw,w tym prawa do sprzeciwu wobec technik stosowanych w marketingu bezpośrednim.

Poslat svému Junioru

Zavřít