Scena z filmu Dobry kierowca Smetana
Scena z filmu Dobry kierowca Smetana
Scena z filmu Dobry kierowca Smetana
Udostępnij przez
  • Facebook
  • Twitter

Dobry kierowca Smetana

Reżyseria
Rok 
2013
Kraj
  • Czechy
Czas trwania
77min 
Ścieżka dźwiękowa 
Napisy 

Dokumentalna komedia o kierowcy autobusu z Ołomuńca, Romanie Smetanie, który postanawia podjąć walkę z korupcją i mafijnymi praktykami czeskiej polityki uzbrojony w marker. Na plakatach wyborczych dopisuje hasła, wyzywając polityków od kłamców, złodziei i przestępców, za co trafia przed sąd. Sędzią okazuje się żona jednego z urażonych polityków. Smetana płaci karę za zniszczenie prywatnego mienia, ale odmawia podjęcia się prac społecznych. Trafia na 100 dni do więzienia, a ówczesny prezydent Václav Klaus odmawia jego ułaskawienia. To film o konflikcie między prawem a sprawiedliwością. Gdzie przebiega granica wolności wypowiedzi, czy kierowca autobusu może debatować z premierem?

Informacje szczegółowe

Portal DAFilms.pl powstał w wyniku inicjatywy Doc Alliance, kreatywnej współpracy 7 europejskich festiwali kina dokumentalnego. Naszym celem jest przesuwać granice filmu dokumentalnego, wspierać jego różnorodność i promować wartościowe autorskie filmy.

Członkowie Doc Alliance

Czy chcesz regularnie otrzymywać newsletter z naszym filmowym programem?

Zapisując się na newsletter wyrażam zgodę na przesyłanie na podany adres e-mail informacji handlowych za pomocą środków komunikacji elektronicznej w rozumieniu ustawy z dnia 18 lipca 2002 roku o świadczeniu usług drogą elektroniczną (Dz.U.2017.1219 t.j.) na temat usług oferowanych przez Doc-Air Distribution s.r.o. przy ul. Ostrovní 126/30 z siedzibą w Pradze. Oświadczam, że zapoznałem(am) się z Zasadami przetwarzania danych osobowych, rozumiem i zgadzam się z ich brzmieniem, jednocześnie jestem świadomy(a) swoich praw,w tym prawa do sprzeciwu wobec technik stosowanych w marketingu bezpośrednim.

Poslat svému Junioru

Zavřít