Scena z filmu One year
Scena z filmu One year
Scena z filmu One year
Scena z filmu One year
Scena z filmu One year
Scena z filmu One year
Scena z filmu One year
Scena z filmu One year
Scena z filmu One year
Udostępnij przez
  • Facebook
  • Twitter

One year

Reżyseria
Rok 
1999
Kraj
  • Czechy
Czas trwania
57min 
Ścieżka dźwiękowa 
Napisy 

Film dokumentalny o życiu siedmiu starych ludzi w podgórskich miejscowościach i na samotniach w Białych Karpatach. Od listopada 1997 do października 1998 reżyser Břetislav Rychlík wraz z operatorem Karlem Slachem odwiedzali w podgórskich miejscowościach i na samotniach w Białych Karpatach siedmiu starych ludzi, którzy urodzili się za czasów monarchii austriacko-węgierskiej, w latach 1907-1917. Spotykali się z nimi w dniach codziennych i podczas tradycyjnych świąt kościelnych. W wyniku tych spotkań powstało świadectwo o systemie wartości i ładzie moralnym ludzi, których ścieżka życia rozpoczęła się na początku stulecia pełnego sprzeczności i trudności, a kończy się na jego szalonym końcu. Świadectwo, które bez sentymentów porusza tematy starości, chorób, śmierci, wiary, kultury. Świadectwo o ludziach, którzy pomimo ciężkich górskich warunków zachowali wolnego ducha i humor jako wyraz wielkiej siły wewnętrznej.

Informacje szczegółowe

Portal DAFilms.pl powstał w wyniku inicjatywy Doc Alliance, kreatywnej współpracy 7 europejskich festiwali kina dokumentalnego. Naszym celem jest przesuwać granice filmu dokumentalnego, wspierać jego różnorodność i promować wartościowe autorskie filmy.

Członkowie Doc Alliance

Czy chcesz regularnie otrzymywać newsletter z naszym filmowym programem?

Zapisując się na newsletter wyrażam zgodę na przesyłanie na podany adres e-mail informacji handlowych za pomocą środków komunikacji elektronicznej w rozumieniu ustawy z dnia 18 lipca 2002 roku o świadczeniu usług drogą elektroniczną (Dz.U.2017.1219 t.j.) na temat usług oferowanych przez Doc-Air Distribution s.r.o. przy ul. Ostrovní 126/30 z siedzibą w Pradze. Oświadczam, że zapoznałem(am) się z Zasadami przetwarzania danych osobowych, rozumiem i zgadzam się z ich brzmieniem, jednocześnie jestem świadomy(a) swoich praw,w tym prawa do sprzeciwu wobec technik stosowanych w marketingu bezpośrednim.

Poslat svému Junioru

Zavřít