Scena z filmu Pokój po czesku
Scena z filmu Pokój po czesku
Scena z filmu Pokój po czesku
Scena z filmu Pokój po czesku
Udostępnij przez
  • Facebook
  • Twitter

Pokój po czesku

Reżyseria
Rok 
2010
Kraj
  • Czechy
Czas trwania
89min 
Ścieżka dźwiękowa 
Napisy 

Film Klusáka i Remundy pokazuje trzyletnią medialną walkę o amerykański radar. Wydarzenia, które zapełniały pierwsze strony gazet filmowcy przedstawiają z humorystycznym dystansem. Dokumentalna komedia portretuje obie barykady konfliktu: kampanię władzy na czele z lobbystą Tomášem Klvaňą, a sprzeciw społeczeństwa, którego przywódcą stał się wójt niewielkiej gminy Trokavec, Jan Neoral. Według badań opinii publicznej, aż 70% czeskich obywateli sprzeciwiało się temu, aby w czeskich lasach powstała amerykańska tarcza antyrakietowa. Filmowcy nie podsuwają widzowi określonego punktu widzenia, odkrywają natomiast liczne paradoksy, brak wiedzy i niekompetencję polityków, bądź też celowe ukrywanie przez nich prawdy o planowanej inwestycji. Zarazem pokazuję wpływ wielkiej polityki na życie zwykłych ludzi.


Napisy w innej wersji językowej niż angielska dostępne są tylko za pobraniem filmu.

Informacje szczegółowe

Portal DAFilms.pl powstał w wyniku inicjatywy Doc Alliance, kreatywnej współpracy 7 europejskich festiwali kina dokumentalnego. Naszym celem jest przesuwać granice filmu dokumentalnego, wspierać jego różnorodność i promować wartościowe autorskie filmy.

Członkowie Doc Alliance

Czy chcesz regularnie otrzymywać newsletter z naszym filmowym programem?

Zapisując się na newsletter wyrażam zgodę na przesyłanie na podany adres e-mail informacji handlowych za pomocą środków komunikacji elektronicznej w rozumieniu ustawy z dnia 18 lipca 2002 roku o świadczeniu usług drogą elektroniczną (Dz.U.2017.1219 t.j.) na temat usług oferowanych przez Doc-Air Distribution s.r.o. przy ul. Ostrovní 126/30 z siedzibą w Pradze. Oświadczam, że zapoznałem(am) się z Zasadami przetwarzania danych osobowych, rozumiem i zgadzam się z ich brzmieniem, jednocześnie jestem świadomy(a) swoich praw,w tym prawa do sprzeciwu wobec technik stosowanych w marketingu bezpośrednim.

Poslat svému Junioru

Zavřít