Scena z filmu Balifilm
Scena z filmu Balifilm
Scena z filmu Balifilm
Scena z filmu Balifilm
Scena z filmu Balifilm
Udostępnij przez
  • Facebook
  • Twitter

Balifilm

Reżyseria
Rok 
1997
Kraj
  • Kanada
Czas trwania
29min 
Ścieżka dźwiękowa 

Filmy Mettlera wymykają się klasyfikacji. Podobnie jego liryczny dziennik z dwóch podróży na Bali intuicyjnie przeplata esej z wizualnie zaskakującą dokumentacją w tradycji Jorisa Ivensa, Arne Sucksdorffa czy Wernera Herzoga. Rytm pejzażu filmowego określają tradycyjni tancerze z wyspy. Reżyser z niemal geograficzną dokładnością wtłacza wyspę do swojego punktu widzenia. Geometria górskich pól zmienia się w teatr miejscowych rytuałów. Maski z olbrzymimi oczami obserwują, jak autor nie opowiada, ale filmuje, nie opisuje, ale informuje za pośrednictwem obrazu, ekspresyjnego sposobu widzenia, ożywionego wyjątkową ścieżką dźwiękową.

Informacje szczegółowe

Portal DAFilms.pl powstał w wyniku inicjatywy Doc Alliance, kreatywnej współpracy 7 europejskich festiwali kina dokumentalnego. Naszym celem jest przesuwać granice filmu dokumentalnego, wspierać jego różnorodność i promować wartościowe autorskie filmy.

Członkowie Doc Alliance

Czy chcesz regularnie otrzymywać newsletter z naszym filmowym programem?

Zapisując się na newsletter wyrażam zgodę na przesyłanie na podany adres e-mail informacji handlowych za pomocą środków komunikacji elektronicznej w rozumieniu ustawy z dnia 18 lipca 2002 roku o świadczeniu usług drogą elektroniczną (Dz.U.2017.1219 t.j.) na temat usług oferowanych przez Doc-Air Distribution s.r.o. przy ul. Ostrovní 126/30 z siedzibą w Pradze. Oświadczam, że zapoznałem(am) się z Zasadami przetwarzania danych osobowych, rozumiem i zgadzam się z ich brzmieniem, jednocześnie jestem świadomy(a) swoich praw,w tym prawa do sprzeciwu wobec technik stosowanych w marketingu bezpośrednim.

Poslat svému Junioru

Zavřít