Scena z filmu Countdown
Udostępnij przez
  • Facebook
  • Twitter

Countdown

Reżyseria
Rok 
2004
Kraj
  • Litwa
Czas trwania
45min 
Ścieżka dźwiękowa 
Napisy 

Mężczyzna umiera w szpitalu. Jest tylko ciałem zmierzającym ku śmierci, ale nikt nie wie, jakie życie się za nią kryje. Augustinas Baltrusaitis był wybitną postacią litewskiego teatru i kina, zrealizował pięć filmów fabularnych i współpracował z rosyjskim reżyserem Grigorym Kozincevem. Reżyser Audrius Stonys spotyka Baltrusaitisa u schyłku życia, kiedy jest on samotnikiem, nie komunikuje się już z nikim, a w dokumencie powoli odlicza wydarzenia, które prowadzą do zapominania. Poszczególne rozdziały filmu - port, dom, wspomnienia - kształtowane są przez nastrój i, często pozbawione dialogu, składają się z wydarzeń z życia ułożonych w kontemplacyjną mozaikę.

Informacje szczegółowe

Portal DAFilms.pl powstał w wyniku inicjatywy Doc Alliance, kreatywnej współpracy 7 europejskich festiwali kina dokumentalnego. Naszym celem jest przesuwać granice filmu dokumentalnego, wspierać jego różnorodność i promować wartościowe autorskie filmy.

Członkowie Doc Alliance

Czy chcesz regularnie otrzymywać newsletter z naszym filmowym programem?

Zapisując się na newsletter wyrażam zgodę na przesyłanie na podany adres e-mail informacji handlowych za pomocą środków komunikacji elektronicznej w rozumieniu ustawy z dnia 18 lipca 2002 roku o świadczeniu usług drogą elektroniczną (Dz.U.2017.1219 t.j.) na temat usług oferowanych przez Doc-Air Distribution s.r.o. przy ul. Ostrovní 126/30 z siedzibą w Pradze. Oświadczam, że zapoznałem(am) się z Zasadami przetwarzania danych osobowych, rozumiem i zgadzam się z ich brzmieniem, jednocześnie jestem świadomy(a) swoich praw,w tym prawa do sprzeciwu wobec technik stosowanych w marketingu bezpośrednim.

Poslat svému Junioru

Zavřít