Scena z filmu Kto ochroni stróża? Albo klucz do chaty wuja Toma
Scena z filmu Kto ochroni stróża? Albo klucz do chaty wuja Toma
Scena z filmu Kto ochroni stróża? Albo klucz do chaty wuja Toma

Kto ochroni stróża? Albo klucz do chaty wuja Toma

Reżyseria
Rok 
2002
Kraj
  • Czechy
Czas trwania
220min 
Ścieżka dźwiękowa 
Napisy 

Najbardziej centralnym tematem filmu, którego aktorzy są symbolicznie uwięzieni w przestrzeniach Teatru Narodowego w Pradze, jest wywrotowa walka z jakimkolwiek establishmentem (w polityce, nauce czy kulturze) często łamiąca zasady i prawa, dla której istnieje jednak moralne uzasadnienie. Reżysera interesują ludzie, którzy sami przystąpili do takiej walki i odnieśli już pewne obrażenia. Vachek powraca jednocześnie do motywu teatru, który odegrał ważną rolę już w pierwszej części jego tetralogii - w filmie * Nový Hyperion* w połączeniu z ideą: cały świat jest teatrem, a my wszyscy jesteśmy tylko aktorami na jego scenie...

www.karelvachek.cz

Informacje szczegółowe

Portal DAFilms.pl powstał w wyniku inicjatywy Doc Alliance, kreatywnej współpracy 7 europejskich festiwali kina dokumentalnego. Naszym celem jest przesuwać granice filmu dokumentalnego, wspierać jego różnorodność i promować wartościowe autorskie filmy.

Członkowie Doc Alliance

Czy chcesz regularnie otrzymywać newsletter z naszym filmowym programem?

Zapisując się na newsletter wyrażam zgodę na przesyłanie na podany adres e-mail informacji handlowych za pomocą środków komunikacji elektronicznej w rozumieniu ustawy z dnia 18 lipca 2002 roku o świadczeniu usług drogą elektroniczną (Dz.U.2017.1219 t.j.) na temat usług oferowanych przez Doc-Air Distribution s.r.o. przy ul. Ostrovní 126/30 z siedzibą w Pradze. Oświadczam, że zapoznałem(am) się z Zasadami przetwarzania danych osobowych, rozumiem i zgadzam się z ich brzmieniem, jednocześnie jestem świadomy(a) swoich praw,w tym prawa do sprzeciwu wobec technik stosowanych w marketingu bezpośrednim.

Poslat svému Junioru

Zavřít