Scena z filmu Złączeni wyborem
Scena z filmu Złączeni wyborem
Scena z filmu Złączeni wyborem
Scena z filmu Złączeni wyborem
Scena z filmu Złączeni wyborem

Złączeni wyborem

Reżyseria
Rok 
1968
Kraj
  • Czechy
Czas trwania
85min 
Ścieżka dźwiękowa 
Napisy 

Prezydent Antonín Novotný ustąpił z urzędu 22 marca 1968 roku pod naporem reformatorów w czechosłowackiej partii komunistycznej, na czele z Alexandrem Dubčekiem. Należy na nowo wybrać głowę państwa, która podejmie się kontynuowania drogi socjalizmu z ludzką twarzą. Karel Vachek ze swoją ekipą przenika za kulisy ówczesnych politycznych wydarzeń, kręci płomienne przemówienia, burzliwe partyjne zebrania i taktyczne negocjacje. Jego film jest artystycznym reportażem w stylu cinema direct, a zarazem parodią zaangażowanego śledczego dokumentu. Z dystansu obserwuje postaci tego dramatu, przypominającego raczej komedię. Humor i ironia zawarte w filmie są jednak pełne nadziei.

Informacje szczegółowe

Portal DAFilms.pl powstał w wyniku inicjatywy Doc Alliance, kreatywnej współpracy 7 europejskich festiwali kina dokumentalnego. Naszym celem jest przesuwać granice filmu dokumentalnego, wspierać jego różnorodność i promować wartościowe autorskie filmy.

Członkowie Doc Alliance

Czy chcesz regularnie otrzymywać newsletter z naszym filmowym programem?

Zapisując się na newsletter wyrażam zgodę na przesyłanie na podany adres e-mail informacji handlowych za pomocą środków komunikacji elektronicznej w rozumieniu ustawy z dnia 18 lipca 2002 roku o świadczeniu usług drogą elektroniczną (Dz.U.2017.1219 t.j.) na temat usług oferowanych przez Doc-Air Distribution s.r.o. przy ul. Ostrovní 126/30 z siedzibą w Pradze. Oświadczam, że zapoznałem(am) się z Zasadami przetwarzania danych osobowych, rozumiem i zgadzam się z ich brzmieniem, jednocześnie jestem świadomy(a) swoich praw,w tym prawa do sprzeciwu wobec technik stosowanych w marketingu bezpośrednim.

Poslat svému Junioru

Zavřít