Scena z filmu Losing the Thread
Scena z filmu Losing the Thread
Scena z filmu Losing the Thread
Udostępnij przez
  • Facebook
  • Twitter

Losing the Thread

Reżyseria
Rok 
2014
Kraj
  • Stany Zjednoczone
  • Francja
Czas trwania
8min 
Ścieżka dźwiękowa 
Napisy 

"Taśmy Super 8 z paryskich wybiegów, które nakręciłam w latach 1979-1980, miały stać się eksperymentalną, krótką medytacją na temat kultury couture. Jej autorytet nieco się rozpadł, a definicja stylu Deleuze'a: tworzenie obcego języka we własnym języku, zachęciła mnie do rozluźnienia wątków tej pogoni. Aby zastanowić się nad tym, jak moda i styl są ze sobą powiązane, ale także pod wpływem indywidualnego polotu i kaprysu, połączyłam Coco Chanel, Courrègesa, Cole'a Portera i Kaisera Karla ujęciami z filmów vintage. Tak jak wtedy, tak i teraz, uchwycenie całego materiału tego interfejsu wymaga znalezienia, ale także zgubienia nici..." - Vivian Ostrovsky

Informacje szczegółowe

Portal DAFilms.pl powstał w wyniku inicjatywy Doc Alliance, kreatywnej współpracy 7 europejskich festiwali kina dokumentalnego. Naszym celem jest przesuwać granice filmu dokumentalnego, wspierać jego różnorodność i promować wartościowe autorskie filmy.

Członkowie Doc Alliance

Czy chcesz regularnie otrzymywać newsletter z naszym filmowym programem?

Zapisując się na newsletter wyrażam zgodę na przesyłanie na podany adres e-mail informacji handlowych za pomocą środków komunikacji elektronicznej w rozumieniu ustawy z dnia 18 lipca 2002 roku o świadczeniu usług drogą elektroniczną (Dz.U.2017.1219 t.j.) na temat usług oferowanych przez Doc-Air Distribution s.r.o. przy ul. Ostrovní 126/30 z siedzibą w Pradze. Oświadczam, że zapoznałem(am) się z Zasadami przetwarzania danych osobowych, rozumiem i zgadzam się z ich brzmieniem, jednocześnie jestem świadomy(a) swoich praw,w tym prawa do sprzeciwu wobec technik stosowanych w marketingu bezpośrednim.

Poslat svému Junioru

Zavřít