Scena z filmu Danton's Death
Scena z filmu Danton's Death
Scena z filmu Danton's Death
Scena z filmu Danton's Death
Udostępnij przez
  • Facebook
  • Twitter

Danton's Death

Reżyseria
Rok 
2011
Kraj
  • Francja
Czas trwania
64min 
Ścieżka dźwiękowa 
Napisy 

Steve ma 25 lat i jeszcze kilka miesięcy temu był jednym z tych przestępców grasujących po przedmieściach Paryża, o których można usłyszeć w wieczornych wiadomościach. Przesiadywał na klatkach schodowych z kolegami, dzieląc się jointami i marząc o lepszym życiu.

We wrześniu 2008 roku nagle postanawia zmienić swoje życie i rozpoczyna kurs aktorski w jednej z najbardziej prestiżowych szkół teatralnych, „le Cours Simon”. Od tego czasu Steve codziennie jeździ pociągiem RER B ze stacji Aulnay do Paryża, złotego uniwersum zamożnych dzieciaków.

Dla Steve'a spełnienie marzenia o aktorstwie oznacza nie tylko podróż społeczną, ale także inicjacyjną podróż w celu odbudowania samego siebie. Film podąża za nim w przełomowym momencie jego życia i przedstawia trudności związane z taką metamorfozą.

Informacje szczegółowe

Portal DAFilms.pl powstał w wyniku inicjatywy Doc Alliance, kreatywnej współpracy 7 europejskich festiwali kina dokumentalnego. Naszym celem jest przesuwać granice filmu dokumentalnego, wspierać jego różnorodność i promować wartościowe autorskie filmy.

Członkowie Doc Alliance

Czy chcesz regularnie otrzymywać newsletter z naszym filmowym programem?

Zapisując się na newsletter wyrażam zgodę na przesyłanie na podany adres e-mail informacji handlowych za pomocą środków komunikacji elektronicznej w rozumieniu ustawy z dnia 18 lipca 2002 roku o świadczeniu usług drogą elektroniczną (Dz.U.2017.1219 t.j.) na temat usług oferowanych przez Doc-Air Distribution s.r.o. przy ul. Ostrovní 126/30 z siedzibą w Pradze. Oświadczam, że zapoznałem(am) się z Zasadami przetwarzania danych osobowych, rozumiem i zgadzam się z ich brzmieniem, jednocześnie jestem świadomy(a) swoich praw,w tym prawa do sprzeciwu wobec technik stosowanych w marketingu bezpośrednim.

Poslat svému Junioru

Zavřít