Scena z filmu Słowacja 2.0
Scena z filmu Słowacja 2.0
Scena z filmu Słowacja 2.0
Scena z filmu Słowacja 2.0
Scena z filmu Słowacja 2.0
Scena z filmu Słowacja 2.0

Słowacja 2.0

Reżyseria
Rok 
2014
Kraj
  • Słowacja
Czas trwania
112min 
Ścieżka dźwiękowa 
Napisy 

Czym jest „Słowacja”? Jak wyjaśnić to pojęcie komuś obcemu, przybyszowi z innej planety, z perspektywy ostatnich 20 lat? Jaki jest genetyczny czy programowy kod Słowacji? Jak się go używa i jak się on zmienia?

Słowacja 2.0 to film o dwóch dekadach niezależnego państwa słowackiego z perspektywy dziesięciu reżyserów. Składa się z dziecięciu 10-minutowych części różnych gatunków – od fabuły przez animację, dokument aż po film eksperymentalny. Dziesięć reżyserskich osobowości kilku pokoleń i różnych szkół filmowych – Juraj Herz, Martin Šulík, Peter Kerekes, Zuzana Liová, Mišo Suchý, Ondrej Rudavský, Iveta Grófová, Peter Krištúfek, Viera Čákanyová oraz Miro Jelok – odpowiada na pytanie: Czym jest Słowacja? W efekcie otrzymujemy niezwykłą artystyczną refleksję nad współczesną historią a także nad słowacką kinematografią w jej różnorodnych odsłonach.

Film nie jest niestety online :(

Przepraszamy, ale ten film nie jest dostępny w twoim kraju ze względu na ograniczenia dystrybucyjne.

Informacje szczegółowe

Portal DAFilms.pl powstał w wyniku inicjatywy Doc Alliance, kreatywnej współpracy 7 europejskich festiwali kina dokumentalnego. Naszym celem jest przesuwać granice filmu dokumentalnego, wspierać jego różnorodność i promować wartościowe autorskie filmy.

Członkowie Doc Alliance

Czy chcesz regularnie otrzymywać newsletter z naszym filmowym programem?

Zapisując się na newsletter wyrażam zgodę na przesyłanie na podany adres e-mail informacji handlowych za pomocą środków komunikacji elektronicznej w rozumieniu ustawy z dnia 18 lipca 2002 roku o świadczeniu usług drogą elektroniczną (Dz.U.2017.1219 t.j.) na temat usług oferowanych przez Doc-Air Distribution s.r.o. przy ul. Ostrovní 126/30 z siedzibą w Pradze. Oświadczam, że zapoznałem(am) się z Zasadami przetwarzania danych osobowych, rozumiem i zgadzam się z ich brzmieniem, jednocześnie jestem świadomy(a) swoich praw,w tym prawa do sprzeciwu wobec technik stosowanych w marketingu bezpośrednim.

Poslat svému Junioru

Zavřít