Scena z filmu Oblężenie miasta
Scena z filmu Oblężenie miasta
Scena z filmu Oblężenie miasta
Scena z filmu Oblężenie miasta
Scena z filmu Oblężenie miasta
Udostępnij przez
  • Facebook
  • Twitter

Oblężenie miasta

Reżyseria
Rok 
2019
Kraj
  • Słowacja
  • Czechy
Czas trwania
69min 
Ścieżka dźwiękowa 
Napisy 

W ciągu siedmiu lat obserwujemy, jak mieszkańcy małego średniowiecznego miasteczka Kremnica walczą z lokalnymi i międzynarodowymi firmami górniczymi, które próbują wydobywać złoto i minerały z pobliskich gór, w których znajduje się również wiele rzadkich, naturalnych siedlisk. W rezultacie piękne pasmo górskie Kremnické vrchy powoli zamienia się w księżycowy krajobraz. Film pokazuje, że na Słowacji brakuje instytucji, która mogłaby chronić przyrodę lub zmusić te firmy do odzyskania zniszczonego przez nie środowiska.

Film nie jest niestety online :(

Przepraszamy, ale ten film nie jest dostępny w twoim kraju ze względu na ograniczenia dystrybucyjne.

Informacje szczegółowe

Portal DAFilms.pl powstał w wyniku inicjatywy Doc Alliance, kreatywnej współpracy 7 europejskich festiwali kina dokumentalnego. Naszym celem jest przesuwać granice filmu dokumentalnego, wspierać jego różnorodność i promować wartościowe autorskie filmy.

Członkowie Doc Alliance

Czy chcesz regularnie otrzymywać newsletter z naszym filmowym programem?

Zapisując się na newsletter wyrażam zgodę na przesyłanie na podany adres e-mail informacji handlowych za pomocą środków komunikacji elektronicznej w rozumieniu ustawy z dnia 18 lipca 2002 roku o świadczeniu usług drogą elektroniczną (Dz.U.2017.1219 t.j.) na temat usług oferowanych przez Doc-Air Distribution s.r.o. przy ul. Ostrovní 126/30 z siedzibą w Pradze. Oświadczam, że zapoznałem(am) się z Zasadami przetwarzania danych osobowych, rozumiem i zgadzam się z ich brzmieniem, jednocześnie jestem świadomy(a) swoich praw,w tym prawa do sprzeciwu wobec technik stosowanych w marketingu bezpośrednim.

Poslat svému Junioru

Zavřít