Scena z filmu And Then We Marched
Udostępnij przez
  • Facebook
  • Twitter

And Then We Marched

Reżyseria
Rok 
2017
Kraj
  • Stany Zjednoczone
Czas trwania
4min 
Ścieżka dźwiękowa 
Napisy 

Marsz Kobiet w 2017 roku odbył się kilka dni po zaprzysiężeniu Donalda Trumpa na prezydenta Stanów Zjednoczonych. Gniew był powszechnym uczuciem na ulicach. Wszyscy wiedzieli o jego mizoginicznej reputacji. W tym filmie Sachs przeplata swoje własne nagrania z marszu, nakręcone na taśmie Super 8 mm, z obrazami sufrażystek z początku XX wieku, które maszerowały w obronie praw wyborczych oraz zwolenników poprawki o równouprawnieniu z lat 70. XX wieku. Następnie rozmawia z siedmioletnią sąsiadką, która przedstawia swoje własne spostrzeżenia na temat znaczenia tego momentu w historii.

Informacje szczegółowe

Portal DAFilms.pl powstał w wyniku inicjatywy Doc Alliance, kreatywnej współpracy 7 europejskich festiwali kina dokumentalnego. Naszym celem jest przesuwać granice filmu dokumentalnego, wspierać jego różnorodność i promować wartościowe autorskie filmy.

Członkowie Doc Alliance

Czy chcesz regularnie otrzymywać newsletter z naszym filmowym programem?

Zapisując się na newsletter wyrażam zgodę na przesyłanie na podany adres e-mail informacji handlowych za pomocą środków komunikacji elektronicznej w rozumieniu ustawy z dnia 18 lipca 2002 roku o świadczeniu usług drogą elektroniczną (Dz.U.2017.1219 t.j.) na temat usług oferowanych przez Doc-Air Distribution s.r.o. przy ul. Ostrovní 126/30 z siedzibą w Pradze. Oświadczam, że zapoznałem(am) się z Zasadami przetwarzania danych osobowych, rozumiem i zgadzam się z ich brzmieniem, jednocześnie jestem świadomy(a) swoich praw,w tym prawa do sprzeciwu wobec technik stosowanych w marketingu bezpośrednim.

Poslat svému Junioru

Zavřít