Scena z filmu A Month of Single Frames
Scena z filmu A Month of Single Frames
Scena z filmu A Month of Single Frames
Udostępnij przez
  • Facebook
  • Twitter

A Month of Single Frames

Reżyseria
Rok 
2019
Kraj
  • Stany Zjednoczone
Czas trwania
14min 
Ścieżka dźwiękowa 
Napisy 

W 1998 roku reżyserka Barbara Hammer przebywała na stażu artystycznym w szałasie bez bieżącej wody i elektryczności. W tym czasie kręciła tam filmy, nagrywała dźwięki i prowadziła dziennik. W 2018 roku Barbara rozpoczęła swój własny proces odchodzenia, powracając do swojego osobistego archiwum. Wszystkie zdjęcia, dźwięki i teksty z pobytu przekazała dokumentalistce Lynne Sachs i poprosiła ją o nakręcenie filmu z wykorzystaniem tych materiałów. Poprzez własną twórczość filmową Lynne zgłębia doświadczenie samotności Barbary. Umieszcza tekst na ekranie jako konfrontację z kinem somatycznym, które łączy nas wszystkich w wielu przestrzeniach i w czasie.

Informacje szczegółowe

Portal DAFilms.pl powstał w wyniku inicjatywy Doc Alliance, kreatywnej współpracy 7 europejskich festiwali kina dokumentalnego. Naszym celem jest przesuwać granice filmu dokumentalnego, wspierać jego różnorodność i promować wartościowe autorskie filmy.

Członkowie Doc Alliance

Czy chcesz regularnie otrzymywać newsletter z naszym filmowym programem?

Zapisując się na newsletter wyrażam zgodę na przesyłanie na podany adres e-mail informacji handlowych za pomocą środków komunikacji elektronicznej w rozumieniu ustawy z dnia 18 lipca 2002 roku o świadczeniu usług drogą elektroniczną (Dz.U.2017.1219 t.j.) na temat usług oferowanych przez Doc-Air Distribution s.r.o. przy ul. Ostrovní 126/30 z siedzibą w Pradze. Oświadczam, że zapoznałem(am) się z Zasadami przetwarzania danych osobowych, rozumiem i zgadzam się z ich brzmieniem, jednocześnie jestem świadomy(a) swoich praw,w tym prawa do sprzeciwu wobec technik stosowanych w marketingu bezpośrednim.

Poslat svému Junioru

Zavřít