Scena z filmu The House of Science: A Museum of False Facts
Scena z filmu The House of Science: A Museum of False Facts
Udostępnij przez
  • Facebook
  • Twitter

The House of Science: A Museum of False Facts

Reżyseria
Rok 
1991
Kraj
  • Stany Zjednoczone
Czas trwania
30min 
Ścieżka dźwiękowa 
Napisy 

Odważna feministyczna mozaika o tym, w jaki sposób nauka wkracza do naszej kultury i definiuje to, czym jest bycie kobietą. W wieku 30 lat Sachs zastanawiała się, dlaczego tak wiele elementów naszej kultury sprawia, że źle się czuje ze swoim ciałem. Pisała pamiętnik, kręciła filmy z przyjaciółmi i zbierała archiwalne nagrania z filmów edukacyjnych o menstruacji i porodzie. Nadając nowe znaczenie ciału, stara się obalić stereotypy dotyczące kobiet, zakorzenione w zachodnim patriarchacie.

Informacje szczegółowe

Portal DAFilms.pl powstał w wyniku inicjatywy Doc Alliance, kreatywnej współpracy 7 europejskich festiwali kina dokumentalnego. Naszym celem jest przesuwać granice filmu dokumentalnego, wspierać jego różnorodność i promować wartościowe autorskie filmy.

Członkowie Doc Alliance

Czy chcesz regularnie otrzymywać newsletter z naszym filmowym programem?

Zapisując się na newsletter wyrażam zgodę na przesyłanie na podany adres e-mail informacji handlowych za pomocą środków komunikacji elektronicznej w rozumieniu ustawy z dnia 18 lipca 2002 roku o świadczeniu usług drogą elektroniczną (Dz.U.2017.1219 t.j.) na temat usług oferowanych przez Doc-Air Distribution s.r.o. przy ul. Ostrovní 126/30 z siedzibą w Pradze. Oświadczam, że zapoznałem(am) się z Zasadami przetwarzania danych osobowych, rozumiem i zgadzam się z ich brzmieniem, jednocześnie jestem świadomy(a) swoich praw,w tym prawa do sprzeciwu wobec technik stosowanych w marketingu bezpośrednim.

Poslat svému Junioru

Zavřít