Scena z filmu Master and Tatyana
Scena z filmu Master and Tatyana
Scena z filmu Master and Tatyana
Scena z filmu Master and Tatyana
Udostępnij przez
  • Facebook
  • Twitter

Master and Tatyana

Reżyseria
Rok 
2015
Kraj
  • Litwa
Czas trwania
83min 
Ścieżka dźwiękowa 
Napisy 

Niektórzy nazywali go szaleńcem, inni - geniuszem. Bo w swoim mieszkaniu trzymał żywego lwa. Bo jako pierwszy wyszedł poza litewskie środowisko i udokumentował spontaniczną rzeczywistość sowieckich republik. Dużo pracował i dużo pił. Fotograf Vitas Luckus mieszkał w Wilnie ze swoją piękną żoną Tatianą. Byli żywiołową parą lat 60. XX wieku. Równie żywy był ich dom, zawsze pełen ludzi, wina, nocnych rozmów, gości z najdalszych zakątków Związku Radzieckiego. Był pochłonięty swoją pasją do prawdy i fotografii.

Informacje szczegółowe

Portal DAFilms.pl powstał w wyniku inicjatywy Doc Alliance, kreatywnej współpracy 7 europejskich festiwali kina dokumentalnego. Naszym celem jest przesuwać granice filmu dokumentalnego, wspierać jego różnorodność i promować wartościowe autorskie filmy.

Członkowie Doc Alliance

Czy chcesz regularnie otrzymywać newsletter z naszym filmowym programem?

Zapisując się na newsletter wyrażam zgodę na przesyłanie na podany adres e-mail informacji handlowych za pomocą środków komunikacji elektronicznej w rozumieniu ustawy z dnia 18 lipca 2002 roku o świadczeniu usług drogą elektroniczną (Dz.U.2017.1219 t.j.) na temat usług oferowanych przez Doc-Air Distribution s.r.o. przy ul. Ostrovní 126/30 z siedzibą w Pradze. Oświadczam, że zapoznałem(am) się z Zasadami przetwarzania danych osobowych, rozumiem i zgadzam się z ich brzmieniem, jednocześnie jestem świadomy(a) swoich praw,w tym prawa do sprzeciwu wobec technik stosowanych w marketingu bezpośrednim.

Poslat svému Junioru

Zavřít