Scena z filmu Wykop
Scena z filmu Wykop
Scena z filmu Wykop
Scena z filmu Wykop
Udostępnij przez
  • Facebook
  • Twitter

Wykop

Reżyseria
Rok 
2020
Kraj
  • Rosja
Czas trwania
71min 
Ścieżka dźwiękowa 
Napisy 

Oto współczesna Rosja bez cenzury, uchwycona w kalejdoskopie YouTube`a. Z setek ekranów wylewają się skargi i bluzgi nagrywane przez różnej maści desperatów i frustratów. Ich adresatem jest prezydent Putin – przez jednych znienawidzony, dla innych wciąż będący ojcem opatrznościowym pogrążonego w ruinie państwa. Z czasem pojedyncze głosy łączą się ze sobą, a lawina gniewu zaczyna przybierać postać obywatelskiego protestu. Czy jest w tym nadzieja na przezwyciężenie wszechogarniającego bezwładu? Tytuł filmu nawiązuje do głośnej powieści Andrieja Płatonowa napisanej w 1930 roku.

Informacje szczegółowe

Portal DAFilms.pl powstał w wyniku inicjatywy Doc Alliance, kreatywnej współpracy 7 europejskich festiwali kina dokumentalnego. Naszym celem jest przesuwać granice filmu dokumentalnego, wspierać jego różnorodność i promować wartościowe autorskie filmy.

Członkowie Doc Alliance

Czy chcesz regularnie otrzymywać newsletter z naszym filmowym programem?

Zapisując się na newsletter wyrażam zgodę na przesyłanie na podany adres e-mail informacji handlowych za pomocą środków komunikacji elektronicznej w rozumieniu ustawy z dnia 18 lipca 2002 roku o świadczeniu usług drogą elektroniczną (Dz.U.2017.1219 t.j.) na temat usług oferowanych przez Doc-Air Distribution s.r.o. przy ul. Ostrovní 126/30 z siedzibą w Pradze. Oświadczam, że zapoznałem(am) się z Zasadami przetwarzania danych osobowych, rozumiem i zgadzam się z ich brzmieniem, jednocześnie jestem świadomy(a) swoich praw,w tym prawa do sprzeciwu wobec technik stosowanych w marketingu bezpośrednim.

Poslat svému Junioru

Zavřít