Biostructures

Reżyseria
Rok 
1998
Kraj
  • Czechy
Czas trwania
8min 
Ścieżka dźwiękowa 
Napisy 

FASCINATIONS: GARDEN// Nieme filmowe studium, które bada struktury roślin, ujawnia poetykę przyrody i medium filmowego. Statyczne szczegóły marakui, kwiatu wiśni, łusek cebuli, mniszka lekarskiego i liści drzew zostały uchwycone na kliszy przy użyciu różnych technik, bawiących się przeciwieństwami światła i ciemności oraz kontrastami kolorów.

“In some sense, scientists - cell biologists in particular - were the first experimental filmmakers.” D. Szalay

We współpracy z

  • Logo_Jihlava

Film nie jest niestety online :(

W naszym aktualnym programie znajdziesz jednak inne ciekawe filmy.

Informacje szczegółowe

Portal DAFilms.pl powstał w wyniku inicjatywy Doc Alliance, kreatywnej współpracy 7 europejskich festiwali kina dokumentalnego. Naszym celem jest przesuwać granice filmu dokumentalnego, wspierać jego różnorodność i promować wartościowe autorskie filmy.

Członkowie Doc Alliance

Czy chcesz regularnie otrzymywać newsletter z naszym filmowym programem?

Zapisując się na newsletter wyrażam zgodę na przesyłanie na podany adres e-mail informacji handlowych za pomocą środków komunikacji elektronicznej w rozumieniu ustawy z dnia 18 lipca 2002 roku o świadczeniu usług drogą elektroniczną (Dz.U.2017.1219 t.j.) na temat usług oferowanych przez Doc-Air Distribution s.r.o. przy ul. Ostrovní 126/30 z siedzibą w Pradze. Oświadczam, że zapoznałem(am) się z Zasadami przetwarzania danych osobowych, rozumiem i zgadzam się z ich brzmieniem, jednocześnie jestem świadomy(a) swoich praw,w tym prawa do sprzeciwu wobec technik stosowanych w marketingu bezpośrednim.

Poslat svému Junioru

Zavřít